Sport.pl

Jest w Azotach Zapora. Będzie nie do przejścia?

Bramkarz Sebastian Zapora jest pierwszym nowym piłkarzem ręcznym, który będzie w przyszłym sezonie bronił barw puławskich Azotów - czwartej drużyny w Polsce.


Zawodnik ten występuje na pozycji bramkarza. Ma 26 lat i dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Mierzy 195 cm wzrostu i waży 83 kg. Do tej pory Zapora grał m. in. w Chrobrym Głogów, a w ostatnim sezonie bronił barw beniaminka PGNiG Superligi KPR Legionowo. Niestety jego drużyna nie zdołała uratować się przed spadkiem. Zawodnik podpisał z Azotami trzyletni kontrakt. - Postanowiliśmy związać się z tym graczem, bo pod znakiem zapytania stoi dalsza kariera 41-letniego Macieja Stęczniewskiego - mówi Jerzy Witaszek, prezes puławskiego klubu. - W związku z tym nie możemy sobie pozwolić na to, abyśmy zostali tylko z dwoma bramkarzami - Rosjaninem Wadimem Bogdanovem i Litwinem Viliusem Rasimasem, zresztą reprezentantami swoich krajów, co wiąże się z koniecznością wyjazdów na zgrupowania kadry, a nasz zespół trenować przecież musi. Ciężko jednak ćwiczyć bez golkiperów. W tej sytuacji nie wykluczam, że jak Stęczniewski zdecyduje się na dalszą grę, to będziemy na tej pozycji mieli czterech graczy.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKPo zakończonym sezonie oprócz trenera Bogdana Kowalczyka, którego zastąpił Dragan Marković - jednocześnie szkoleniowiec reprezentacji Bośni i Hercegowiny, zespół opuściło sześciu graczy. Najwcześniej kontrakt z nowym klubem podpisał Michał Szyba. Prawy rozgrywający puławian i reprezentacji Polski od nowego sezonu będzie graczem słoweńskiego RK Gorenje Velenje - czterokrotnego uczestnika Ligi Mistrzów. Z kolei dwóch kolejnych zawodników drugiej linii - Adam Babicz i Krzysztof Tylutki zagrają w Chrobrym Głogów. Natomiast obrotowy Mateusz Jankowski będzie teraz bronił barw opolskiej Gwardii, która nie zdołała uratować się przed spadkiem i będzie walczyła o powrót do ekstraklasy. Z puławskiego zespołu odeszli też bramkarz Rafał Grzybowski i rozgrywający Artur Barzenkow. - Cały czas prowadzimy rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby nas wzmocnić, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie - dodaje prezes. - Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy 7 lipca od badań lekarskich, które przeprowadzimy w Lublinie, a konkretnie w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Sportowej. Następnego dnia drużyna pojedzie na zgrupowanie do Zakopanego, które potrwa do 14 lipca, a po powrocie przez dwa tygodnie zespół będzie ćwiczył u siebie. Na sierpień zaplanowaliśmy udział w turniejach. Najpierw udamy się do Kalisza, gdzie zmierzymy się z Górnikiem Zabrze, Pogonią Szczecin i Fuchse Berlin. Kolejnym etapem będzie impreza w Macedonii, a tuż przed startem ligi sami zorganizujemy turniej w obsadzie międzynarodowej.

Nowy sezon ekstraklasy puławianie zainaugurują 6 lub 7 września wyjazdowym spotkaniem z MMTS Kwidzyn.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU