Pomocnik Korony bez klubu. Zwiąże się znowu z Górnikiem?

Paweł Zawistowski nie jest już zawodnikiem Korony Kielce. 30-letni pomocnik miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Górniku Łęczna, z którym awansował do ekstraklasy. Teraz wydaje się wielce prawdopodobne, że zwiąże się z Górnikiem na dłużej.
Roczne wypożyczenie Zawistowskiego do Łęcznej skończyło się 30 czerwca i wedle przepisów zawodnik miał obowiązek wrócić do Kielc. Jednak Korona nie jest zainteresowana, by środkowy pomocnik był nadal jej zawodnikiem. W związku z tym zarząd klubu postanowił rozwiązać obowiązujący jeszcze przez najbliższe pół roku kontrakt z piłkarzem za porozumieniem stron.

Od 1 lipca Zawistowski jest więc wolnym zawodnikiem. Piłkarz wyjechał zresztą z Górnikiem na zgrupowanie w Boszkowie w Wielkopolsce. Po powrocie zespołu trenera Juija Szatałowa należy więc spodziewać się, że "Zawias" już jako wolny zawodnik podpisze kontrakt z "zielono-czarnymi".

W środę w Żaganiu Górnik zmierzy się w sparingu z zespołem Śląska Wrocław, w którym od kilku lat z powodzeniem występuje wychowanek łęcznian Mariusz Pawelec. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU