AZS UMCS wzmacnia się na ekstraklasę. Trzy nowe zawodniczki

Lubelski AZS UMCS, który od przyszłego sezonu będzie występował w Tauron Basket Lidze kobiet, kompletuje kadrę. Z akademickim klubem umowy podpisały trzy nowe zawodniczki - Aldona Morawiec, Aneta Kotnis i Natalia Mrozińska.
Aldona Morawiec w poprzednim sezonie występowała w Baskecie ROW Rybnik, zespole, który w poprzednim sezonie zajął siódme miejsce w Tauron Basket Lidze kobiet. Z reguły była zawodniczką wyjściowej piątki, a jej dobra gra zaowocowała powołaniem do kadry Polski, której II trenerem jest zresztą szkoleniowiec AZS UMCS Krzysztof Szewczyk. Morawiec ma 22 lata, ma 180 cm wzrostu i występuje na pozycji skrzydłowej.

Drugą zawodniczką, która trafiła do lubelskiego zespołu, jest Natalia Mrozińska. 29-letnia zawodniczka mająca 191 cm wzrostu i grająca na pozycji centra przechodzi do Lublina z Wilków Morskich Szczecin. W poprzednim sezonie w TBL zagrała w 20 spotkaniach. Wraz z nią ze Szczecina na Lubelszczyznę przenosi się jej klubowa koleżanka Aneta Kotnis. 25-letnia skrzydłowa w ubiegłym sezonie zagrała w 27 meczach koszykarskiej ekstraklasy kobiet.

Była akademiczka asystentką

Poza nowymi zawodniczkami w AZS UMCS w dalszym ciągu będą występować Katarzyna Furdak, Paulina Antczak, Grażyna Witkoś i Monika Skrzecz. Z klubem pożegnała się natomiast Barbara Głocka, której pobyt w Lublinie trwał zaledwie pół roku.

Asystentką trenera Krzysztofa Szewczyka będzie natomiast Daria Cybulak. To była zawodniczka lubelskiej drużyny, a także reprezentacji Polski. Oprócz funkcji drugiego trenera Cybulak będzie odpowiadać za wyniki rezerw AZS UMCS, które grać będą na zapleczu ekstraklasy.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU