Największa gwiazda zostaje w Górniku Łęczna

Grzegorz Bonin, jeden z najważniejszych graczy Górnika, zostaje w Łęcznej. Piłkarz zdecydował się podpisać z klubem nowy kontrakt
Bonin jest pomocnikiem, ale może występować także w napadzie. 30-letni piłkarz do Łęcznej trafił przed startem poprzedniego sezonu. W barwach Górnika rozegrał 32 mecze, w których zdobył dziewięć goli, najwięcej z całej drużyny.

Pojechał z klubem na obóz

Umowa Bonina z klubem z Łęcznej wygasała 30 czerwca. Od kilkunastu dni krążyły pogłoski o zainteresowaniu Boninem innych klubów T-Mobile Ekstraklasy. Jednak Bonin zdecydował się podpisać nowy kontrakt z Górnikiem. Klub poinformował o tym właśnie na swojej stronie internetowej.

Dziś rano piłkarz wraz z drużyną wyjechał na obóz przygotowawczy do Boszkowa w Wielkopolsce. Wraz z nim udało się tam 18 innych piłkarzy. Wśród nich jest dwóch nowych zawodników: napastnik Paweł Buzała (ostatnio Lechia Gdańsk) i pomocnik Radosław Pruchnik (ostatnio Arka Gdynia).

18 bramek w ekstraklasie

Bonin pochodzi z Tczewa na Pomorzu. W ekstraklasie rozegrał w sumie 174 mecze, strzelając 18 bramek. Grał m.in. w Górniku Zabrze, Pogoni Szczecin, Koronie Kielce i Polonii Warszawa.

Piłkarz rozegrał jeden mecz w reprezentacji Polski. Miało to miejsce w 2006 r. za kadencji trenera Pawła Janasa.