Zaliczka była za mała. Spadek Budowlanych

W rewanżowym meczu o utrzymanie się w ekstralidze rugbiści lubelskich Budowlanych przegrali w Poznaniu z Posnanią wyżej niż wygrali u siebie i muszą opuścić najwyższą klasę rozgrywek.
Przed tygodniem, zespół trenera Sebastiana Berestka po bardzo ambitnej walce pokonał poznaniaków 21:12. W rewanżu gospodarze z nawiązką odrobili straty i wygrali różnicą 33 punktów (43:10). Tym samym lublinianie w przyszłym sezonie rywalizowali będą na boiskach I ligi. Jest jeszcze co prawda cień nadziei, bo Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby podjęła decyzję o zdegradowaniu walczącego o piąte miejsce Ogniwa Sopot do I ligi. Powodem tego był brak w tym klubie odpowiedniej ilości grup młodzieżowych. W tej sytuacji w ekstralidze zwolni się jedno miejsce i być może odbędzie się spotkanie barażowe pomiędzy drużyną lubelską i stołeczną Skrą. Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba będzie jednak poczekać do zakończenia całych rozgrywek, łącznie z fazą play-off.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUPosnania 43 (1)

Budowlani 10 (0)

Budowlani zagrali w składzie: Arkadiusz Ziemak, Adam Bobruk 5, Kamil Wiecaszek, Wojciech Król, Artur Bartoszewski, Kacper Filipczak, Michał Pietrkiewicz, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Piotr Skałecki 5, Tomasz Zduńczuk, Krzysztof Szczepański, Grzegorz Szczepański, Filip Janeczko, Michał Węzka.

Punkty dla Posnanii zdobyli: Sebastian Gruszczyński 20, Daniel Gdula 13, Dominik Machlik 5, Michał Wrona 5.