Górnik podał ceny biletów i karnetów na mecze w ekstraklasie

Górnik Łęczna 18 lipca zainauguruje na własnym stadionie rozgrywki w T-Mobile Ekstraklasie. Wiadomo już, ile będą kosztować wejściówki na to spotkanie. Podano również cenę biletów na pozostałe spotkania, jak i karnetów na rundę bądź sezon.
Dzieci poniżej 13. roku życia na wszystkie mecze będą mogły wejść na stadion za symboliczną złotówkę, a najtańszy bilet normalny na mecze Górnika w nadchodzącym sezonie będzie kosztować jedynie 10 zł. Z kolei za najtańsze karnety pozwalające obejrzeć m.in. mecze z takimi rywalami jak Legia Warszawa czy Wisła Kraków trzeba będzie zapłacić 60 złotych. Sprzedaż ruszy w poniedziałek 30 czerwca.

Warto jednak pamiętać, że by oglądać mecze na stadionie w Łęcznej, należy posiadać Kartę Kibica, która od tego sezonu jest obowiązkowa w cenie 10 złotych. Można ją wyrabiać od poniedziałku do soboty w godzinach 10-18 w kasie nr 1 na stadionie w Łęcznej. Wystarczy tylko wypełnić wniosek z danymi osobowymi. Następnie na miejscu wykonywane jest zdjęcie i po chwili karta jest już wydawana. Cała operacja nie trwa dłużej niż 5 minut. Jak informuje klub, do soboty z opcji wyrobienia Karty Kibica skorzystało blisko tysiąc osób.

Dla tych, którzy nie mają ochoty fatygować się na stadion Górnika, wyrabianie kart kibica będzie możliwe od 7 lipca za pośrednictwem internetu. Jednak osoby, które nie będą mieć ochoty wyrobienia Karty Kibica, mogą skorzystać z biletu jednorazowego. Jednak w tym wypadku i tak danej osobie zostanie zrobione zdjęcia, a bilet będzie kosztować nawet dwa razy więcej.

Cennik biletów

Klub, konstruując cennik biletów, postanowił zachęcić fanów do nabywania wejściówek przez internet lub w przedsprzedaży. W dniu meczu będą one droższe - bilet ulgowy o 5 zł, normalny o 10. Dodatkowo na tzw. topowe spotkania, a więc pojedynki z Wisłą Kraków, Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań, wejściówki będą o 10 zł droższe w stosunku do ceny nominalnej.Na trybunie C powstanie sektor rodzinny na blisko 700 miejsc. Dzieci poniżej 13 lat za bilet zapłacą symboliczną złotówkę. Z kolei bilety ulgowe będą przysługiwać dzieciom i młodzieży uczącej się, która ma ważną legitymację i nie ukończyła 26 lat, a także seniorom powyżej 60. roku życia, jak i kobietom. Również osoby niepełnosprawne, które przedstawią orzeczenie o niepełnosprawności (ze stopniem lekkim i umiarkowanym), będą mogły liczyć na rabat 50 proc. w stosunku do biletu normalnego na dowolnie wybraną przez siebie trybunę. Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą otrzymać bezpłatną wejściówkę lub karnet po przesłaniu na adres klubu orzeczenia o niepełnosprawności. Warunkiem otrzymania bezpłatnego biletu/karnetu jest posiadanie Karty Kibica.

Grupy zorganizowane

Zorganizowane grupy młodzieży szkolnej do 18. roku życia liczące co najmniej 10 osób mogą wejść na mecze Górnika nieodpłatnie. Warunkiem koniecznym otrzymania wejściówek na mecz jest przesłanie do klubu wypełnionego formularza w terminie do 48 godzin przed meczem. Szczegóły można uzyskać telefonicznie w klubie oraz mailowo pod adresem tomasz.plaza@gornik.leczna.pl. Liczba miejsc przeznaczonych dla grup zorganizowanych jest ograniczona i o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

KarnetyKlub zachęca także do zakupy karnetów. Dodatkowo ich posiadacze będą mogli zobaczyć za darmo wszystkie mecze Pucharu Polski, jakie w tym sezonie rozegra Górnik. Do wyboru dla kibiców przeznaczono karnety na jedną rundę oraz cały sezon. Karnet na rundę obejmuje wszystkie 9 spotkań zielono-czarnych w 2014 roku, natomiast karnet na sezon pozwoli obejrzeć wszystkie spotkania, jakie będę rozgrywane w Łęcznej. Ich sprzedaż rusza od 30 czerwca w kasach klubu oraz w punkcie zewnętrznym w SportXL Łęczna (ul. Polna 1). Od 7 lipca karnety można nabywać również przez internet oraz w SportXL Lublin (ul. Tomasz Zana 19, CH E.Leclerc).