Kolejny piłkarz podpisał umowę z Górnikiem

Do zespołu Górnika Łęczna dołączają kolejni zawodnicy. W czwartek zawodnikiem zespołu z Łęcznej został Paweł Buzała, a w piątek klub podpisał kontrakt z kolejnym graczem - Radosławem Pruchnikiem. - Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł kontynuować swoją karierę w zespole z Ekstraklasy - powiedział nowy zawodnik Górnika na klubowym Facebooku.
Radosław Pruchnik ma 27 lat i występuje na pozycji pomocnika. W poprzednim sezonie grał w I-ligowej Arce Gdynia. W drużynie znad Bałtyku Pruchnik wystąpił w 30 spotkaniach, z czego w 26 wybiegał w podstawowym składzie. Co ciekawe, kiedy w rundzie wiosennej Górnik mierzył się na wyjeździe z Arką, Pruchnik zobaczył w tym starciu czerwony kartonik po faulu w końcowych minutach spotkania. Teraz jednak przenosi się do Łęcznej, gdzie jak sam mówi ma kilku znajomych. - Wychowaliśmy się razem z Tomkiem Nowakiem w Amice Wronki, a potem graliśmy razem w ŁKS-ie. Zresztą w tym okresie w Łodzi byli również Grzesiek Bonin i Paweł Sasin. Nie będę miał więc problemu z aklimatyzacją w drużynie. Znamy się zresztą również z Łukaszem Zwolińskim i Bartkiem Niedzielą. Jestem pełen optymizmu - powiedział nowy nabytek łęczyńskiego zespołu.

27-letni pomocnik zagrał już w pierwszym przedsezonowym sparingu Górnika z Wisłą Puławy, który został rozegrany w środę. Najwyraźniej swoimi umiejętnościami przekonał do siebie sztab szkoleniowy beniaminka ekstraklasy. Dzięki temu od nowego sezonu będzie mieć możliwość polepszenia swojej statystyki dotyczącej gry w ekstraklasie. Dotychczas Pruchnikowi udało się wystąpić w niej 9 razy, kiedy był zawodnikiem Łódzkiego KS.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU