Byli rozgrywający Azotów trafili do Głogowa

Po zakończeniu sezonu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych działacze Azotów pożegnali się definitywnie z trenerem Bogdanem Kowalczykiem i sześcioma zawodnikami. Kilku z nich ma już nowych pracodawców.
Najwcześniej i najbardziej spektakularny kontrakt podpisał Michał Szyba. Prawy rozgrywający puławian i reprezentacji Polski od nowego sezonu będzie graczem słoweńskiego RK Gorenje Velenje - czterokrotnego uczestnika Ligi Mistrzów. Z kolei dwóch kolejnych zawodników drugiej linii - Adam Babicz i Krzysztof Tylutki - zagra w Chrobrym Głogów. Natomiast obrotowy Mateusz Jankowski będzie teraz bronił barw opolskiej Gwardii, która nie zdołała uratować się przed spadkiem i będzie teraz walczyła o powrót do ekstraklasy. Z puławskiego zespołu odeszli też bramkarz Rafał Grzybowski i rozgrywający Artur Barzenkow. Natomiast losy rutynowanego golkipera Azotów Macieja Stęczniewskiego rozstrzygną się po rozmowie z nowym szkoleniowcem puławskiego klubu Draganem Markoviciem, który pełni także funkcję selekcjonera reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKZespół z Puław wznowi zajęcia 7 lipca. Potem drużyna pojedzie na tygodniowe zgrupowanie do Zakopanego. Następnie po okresie treningów we własnej hali Azoty zaczną startować w turniejach. Pierwszy z nich odbędzie się w Kaliszu, gdzie obok puławian zagrają: Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin i Fuchse Berlin. W planach jest też udział w sierpniowej imprezie, która odbędzie się w Macedonii. Na zakończenie okresu przygotowawczego Azoty zorganizują międzynarodowy turniej w Puławach. Pełna obsada jeszcze nie jest znana, ale wystąpią w nim na pewno drużyny Czech i Litwy.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU