Walczą sąsiedzi z tabeli. Australijczyk nie pojedzie

W kolejnym spotkaniu drugiej rundy zasadniczej Nice Polskiej Ligi Żużlowej lubelski KMŻ podejmie GKM Grudziądz. To zespoły zbliżonej klasy. Niestety, gospodarze przystąpią do tego spotkania bez Daveya Watta.
Australijczyka w ogóle czeka dłuższa przerwa, bo podczas turnieju German Open w Olching zanotował groźny upadek, który spowodował złamanie dwóch kręgów piersiowych. Wielka szkoda, bo podczas pierwszego meczu z GKM zakończonego wygraną drużyny z Lublina 46:44 Watt był najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu - zdobył 11 punktów. W tej sytuacji KMŻ będzie zmuszony zastosować zastępstwo zawodnika. W poprzedniej kolejce zespół trenera Mariana Wardzały przegrał w Rybniku z ROW-em 42:48, ale wywalczył bonus. Znakomity występ w tym spotkaniu zanotował Robert Miśkowiak, który przywiózł aż 17 punktów. Pozostali zawodnicy pogubili się na śląskim torze i pojechali bardzo przeciętnie.

Z kolei drużyna z Grudziądza bez najmniejszych problemów rozprawiła się na własnym torze z Lokomotivem Daugavpils 58:31. Najlepiej spisał się Sebastian Ułamek, który wywalczył 14 punktów. O jeden mniej zapisał na swoim koncie Rafał Okoniewski. Wygląda na to, że do formy wraca też wychowanek lubelskiego Motoru, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy KMŻ - Daniel Jeleniewski. Z Łotyszami zdobył 11 "oczek", a warto przypomnieć, że w pierwszym meczu ze swoimi byłymi kolegami klubowymi nie udało mu się przywieźć żadnego. Być może w formacji młodzieżowej GKM wystąpi jeszcze jeden lublinianin, Oskar Bober.

Początek niedzielnego spotkania, które odbędzie się na torze przy Al. Zygmuntowskich i będzie transmitowane przez TVP, wyznaczono na godz. 14.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy:

KMŻ Lublin: 9. Cameron Woodward, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Davey Watt, 12. Dawid Lampart, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz Madej.

GKM Grudziądz: 1. Rafał Okoniewski, 2. Norbert Kościuch, 3. Sebastian Ułamek, 4. Daniel Jeleniewski, 5. Andriej Karpow, 6. Marcin Nowak.

Tabela Nice PLŻ1. PGE Marma Rzeszów814+156
2. Carbon Start Gniezno812+1
3. KMŻ Lublin89-2
4. GKM Grudziądz89+2
5. Polonia Bydgoszcz87+18
6. Orzeł Łódź87-7
5. Lokomotiv Daugavpils85-76
8. ŻKS ROW Rybnik85-92