Lublinianka zagra na Krochmalnej. Nowe władze klubu

W klubie z Wieniawy - przy udziale Rady Nadzorczej i zarządu Lublinianki odbyło się Zgromadzenie Wspólników. Podsumowano 2013 rok. Zarządowi, który nadal będzie pracował w tym samym składzie, udzielono absolutorium, dokonano też zmian w radzie nadzorczej. Nowym jej przewodniczącym został Grzegorz Dębiec.
Podczas zgromadzenia zapadła decyzja, że prezesem Lublinianki nadal będzie Krzysztof Gil, a wiceprezesem Mirosław Świerz. Natomiast pewne zmiany zaszły w Radzie Nadzorczej. Odwołani z niej zostali Agata Dębiec i Maciej Maniecki, a w ich miejsce powołano Grzegorza Dębca - właściciela Galerii Olimp, który został jej przewodniczącym. Udziałowcy spółki, na wniosek zarządu klubu postanowili zmienić nazwę rejestrową spółki na Klub Sportowy "Lublinianka" Sp. z o.o. Tym samym został zakończony okres przejściowy po fuzji z KP Wieniawa Lublin.

TOPOWE MECZE GÓRNIKA W LUBLINIE. ŻEBY STADION NIE ŚWIECIŁ PUSTKAMIW trakcie zgromadzenia udziałowcy zaakceptowali pomysł prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, aby piłkarze występującej w III lidze Lublinianki rozgrywali swoje spotkania na nowym stadionie przy ul. Krochmalnej, który niedługo ma zostać oddany do użytku (w tej samej klasie będzie grał także w tym sezonie zdegradowany z II ligi lubelski Motor). Natomiast stadion przy ul. Króla Leszczyńskiego nadal będzie służył klubowi z Wieniawy jako baza treningowa seniorów i grup młodzieżowych. Te ostatnie będą tam też rozgrywały swoje mecze.

Ponadto Rada Nadzorcza oraz udziałowcy zobligowali zarząd do intensywnych działań lobbingowych, mających na celu zwiększenie zaangażowania się miasta Lublin w bieżące funkcjonowanie klubu, w tym finansowe.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU