KMŻ Lublin powalczy w Rybniku o czwartą wygraną z rzędu

Rozpoczyna się druga runda sezonu zasadniczego w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W najbliższej kolejce KMŻ Lublin przystąpi do rywalizacji z ROW-em Rybnik na jego terenie i postara się o czwartą wygraną z rzędu.
Lublinianie od kilku spotkań prezentują się bardzo dobrze w starciach z kolejnymi rywalami. Zawodnicy trenera Mariana Wardzały mają na swoim koncie już trzy wygrane z rzędu. Lublinianie ostatnio w pokonanym polu pozostawili Polonię Bydgoszcz, GKM Grudziądz, a przed tygodniem wysoko wygrali u siebie z drużyną z Rybnika. I właśnie w niedzielę dojdzie do kolejnej konfrontacji KMŻ z ROW-em.

RUSZYŁY PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA. EKSPERCI TYPUJĄ FAWORYTÓWPodobnie jak przed tygodniem to lublinianie będą zdecydowanym faworytem. Jednak początek meczu w Lublinie był bardzo wyrównany, bo po czterech biegach był remis 12:12. Jednak z każdym kolejnym wyścigiem lublinianie zaczęli dominować nad rywalami. Z dobrej strony pokazali się Davey Watt i Robert Miśkowiak, którzy zdobyli po 13 oczek dla swojego zespołu. Mecz rozstrzygnął się w już po XIII biegu. Przewaga KMŻ wynosiła wtedy już 12 oczek (było 45:33). To nie był jednak koniec. W końcówce lublinianie nie odpuścili i ostatecznie pokonali rybniczan 53:37.

Teraz oba zespoły zmierzą się ze sobą ponownie, ale tym razem areną zmagań będzie tor w Rybniku. W składzie ROW-u na mecz z lublinianami znajdzie się Rafał Szombierski. Były żużlowiec m.in. Włókniarza Częstochowa został w piątek potwierdzony przez żużlową centralę do startów w ŻKS ROW Rybnik. O tym, czy zespół z Lublina pokona ostatni zespół w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej, przekonamy się w niedzielę o godzinie 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy

KMŻ Lublin: Cameron Woodward,Andriej Kudriaszow, Davey Watt, Dawid Lampart, Robert Miśkowiak, Arkadiusz Madej, trener: Marian Wardzała

ŻKS ROW Rybnik:Chris Harris, Lewis Bridger, Michał Szczepaniak, Ilja Czałow, Dawid Stachyra, Kacper Woryna, trener: Jan Grabowski

Tabela Nice PLŻ

1.Carbon Start Gniezno712+39
2.PGE Marma Rzeszów711+118
3.KMŻ Lublin78+4
4.Orzeł Łódź77+11
5.GKM Grudziądz76-25
6.Lokomotiv Daugavpils75-49
7.Polonia Bydgoszcz740
8.ŻKS ROW Rybnik73-98