Trener na trybunach, przestrzelony karny i remis na koniec sezonu

Sezon 2013/2014 w III lidze dobiegł końca. W ostatniej kolejce Lublinianka mierzyła się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski i wywiozła stamtąd jeden punkt. Zespół trenera Modesta Boguszewskiego co prawda jako pierwszy zdobył bramkę, ale nie potrafił dowieźć wygranej do końca spotkania.
W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze z Wieniawy. Przyjezdni od początku spotkania mieli więcej sytuacji i po nieco ponad kwadransie gry mogli wyjść na prowadzenie. W 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Damian Ścibor, ale bramkarz Orląt zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Kilkanaście minut później goście powinni zdobyć bramkę. Po faulu Roberta Kazubskiego na Przemysławie Gąsiorze arbiter przyznał rzut karny dla lublinian. Do piłki podszedł Mateusz Kozieł, ale Krzysztof Stężała obronił jego strzał w znakomitym stylu. Niewykorzystana "jedenastka" nie podłamała jednak zawodników Lublinianki. W 39. minucie Erwin Sobiech przelobował bramkarza Orląt, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

WRACA WIELKA KOSZYKÓWKA. WIKANA START W LIDZE ZAWODOWEJ!

Po zmianie stron przez długi czas na murawie nie działo się nic ciekawego. Aż do 62. minuty. Wtedy Piotr Zmorzyński dograł piłkę w pole karne, a Marcina Zapała strzałem głową pokonał Adrian Zarzecki. Po zdobyciu bramki wyrównującej Orlęta starały się pójść za ciosem, ale w ich akcjach brakowało wykończenia. W końcówce meczu goście musieli radzić sobie w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę dostał Mateusz Majewski. Z tą decyzją nie mógł się pogodzić trener Boguszewski i został wysłany przez sędziego na trybuny. Grająca w osłabieniu Lublinianka ostatecznie zremisowała z Orlętami Radzyń Podlaski i zajęła 11. miejsce na koniec sezonu, które dało utrzymanie w III lidze.

Na innych boiskach

W dobrych nastrojach sezon zakończyli piłkarze Stali Kraśnik, którzy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Polonii Przemyśl. W pierwszej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Daniel Szewc, a w samej końcówce bramkę do szatni zdobył Marceli Pacek. Polonia odpowiedziała golem z 53. minuty, którego autorem był Taras Owczar. Jednak trzy minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szewc, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1.

Mnóstwo emocji i niesamowity smutek po końcowym gwizdku przeżyli kibice w Zamościu. AMPN Hetman grał z Tomasovią i chcąc zachować miejsce w III lidze, nie miał prawa tego spotkania przegrać. Mimo przewagi gości, w pierwszej połowie bramki nie padły. Po zmianie stron do ataku ruszył zespół trenera Jana Złomańczuka. Okazję na zdobycie gola miał Rafał Kycko, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce. Tomasovia również miała swoją sytuację, ale zmarnował ją Kamil Graborz. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zawodnicy Hetmana dopuścili się faulu w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Żurawski, który tym samym przypieczętował spadek ekipy z Zamościa o klasę niżej.

Komplet wyników 24. kolejki:

Stal Kraśnik - Polonia Przemyśl 3-1, Resovia - Avia Świdnik 1-0, Stal Sanok - Izolator Boguchwała 2-1, Orlęta Radzyń Podlaski - Lublinianka 1-1, Omega Stary Zamość - Orzeł Przeworsk 2-0, Sokół Sieniawa - Podlasie Biała Podlaska 0-0,

JKS 1909 Jarosław - Karpaty Krosno 5-1, AMSPN Hetman Zamość - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0-1.