Sport.pl

Maratoński rowerowy weekend w Puławach i Nałęczowie

Dla miłośników dwóch kółek szykuje się bardzo intensywny weekend. Cezary Zamana, twórca i organizator największego w Polsce cyklu maratonów rowerowych MTB dla amatorów, zaprasza na dwie edycje imprezy Merida Mazovia MTB Marathon, które odbędą się 7 i 8 czerwca w Puławach i Nałęczowie.
Pierwszy dzień maratonu zostanie rozegrany w Puławach. Jego trasa rozpocznie się w nowo wybudowanym, nowoczesnym porcie Marina Puławy. Początek wszystkich dystansów oraz cała trasa Hobby przebiegnie nad brzegiem Wisły. Odcinek ten będzie dynamiczny, ale już na 10. km uczestnicy wjadą na teren Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, ze wzniesieniami i wieloma wąwozami. W razie opadów przejazd w Puławach może się okazać dużym wyzwaniem.

Biuro zawodów umiejscowione będzie w porcie Marina przy ul. Portowej 3. Tam też ulokowany będzie start i meta. Wszyscy uczestnicy będą mogli dobrać dystans do swojej kondycji. Przejazd zostanie zorganizowany na czterech dystansach: Hobby (7 km), Fit (28 km), Mega (55 km), Giga (86 km). Zapisy będą prowadzone w piątek w godzinach 16-18, a także w sobotę od godziny 8 do 11.30. Start na dystansie Hobby zaplanowano na godzinę 10.30, pozostałe dystanse wystartują o godzinie 11.30. W trakcie startu w Puławach na terenie miasteczka w porcie Marina w godzinach 13-16 odbędzie się wyjątkowy koncert szant zespołów Tonam & Synowie oraz Mechanicy Shanty. Zakończenie imprezy planowane jest o godzinie 16.

WIELKA GALA BOKSU NA GLOBUSIE. EMOCJI NIE BRAKOWAŁONastępnego dnia maraton przeniesie się do Nałęczowa. Na miejsce startu wyznaczono Park Zdrojowy - wizytówkę kurortu. Tam też będzie biuro zawodów. Zawodnicy po drodze przejadą przez malowniczą krainę wąwozów pełną podjazdów i trudnych technicznie fragmentów. Później sportowcy wjadą do Kazimierza Dolnego, gdzie na ulicy Zamkowej zlokalizowana będzie premia górska. Stamtąd fani dwóch kółek wrócą z powrotem do Nałęczowa na metę w Parku Zdrojowym.

Podobnie jak w sobotę, każdy z uczestników będzie miał do wyboru cztery dystanse: Hobby (7km), Fit (30 km), Mega (56 km), Giga (82 km). Start na najkrótszej trasie zaplanowano na godzinę 10.30. Godzinę później wystartują uczestnicy pozostałych odcinków. Impreza zakończy się o godzinie 16.

Atrakcje dla najmłodszych

Podczas maratonów zorganizowane będzie miasteczko rowerowe, gdzie znajdą się serwis dla rowerów oraz stoiska ze sprzętem kolarskim i odzieżą. W trakcie przejazdu zawodników zaplanowano także wyjątkowe zawody rowerowe dla najmłodszych pod patronatem Telewizji MiniMini+.

Organizator przygotował również specjalną strefę dla najmłodszych. Każdy mały uczestnik wydarzenia będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Rybką MiniMini, które dostanie na miejscu w prezencie, wziąć udział w zabawach plastycznych i kole fortuny. Dla wszystkich dzieci przewidziane są drobne upominki. Impreza została objęta patronatem przez kanały dziecięce MiniMini+ i teleTOON+. Dodatkowo osoby startujące w zawodach po raz pierwszy otrzymają prezent - bidon ufundowany przez firmę Merida, sponsora tytularnego cyklu. Ale to nie wszystko. Mieszkańcy Nałęczowa i Puław, którzy wystartują w imprezie, będą mieli szansę rywalizować o tytuł Najlepszego Mieszkańca swojego Miasta. Specjalnie dla nich zostanie przygotowana oddzielna klasyfikacja. Natomiast dla zawodników, którzy pojadą w dwóch maratonach, organizator przewidział losowanie cennych nagród.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU