Gimnazja nr 10 i 16 z Pucharem Prezydenta Lublina

W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się II Turniej Gimnazjów w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Lublina. Do gry przystąpiło sześć zespołów, które rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców.
- W tego typu imprezach głównym celem jest popularyzacja tej olimpijskiej przecież dyscypliny sportu, kształtowanie postawy "fair play" u zawodników i kibiców, integrowanie młodzieżowego środowiska miłośników piłki ręcznej oraz promocja klasy sportowej o profilu piłka ręczna - mówi Iwona Nabożna, drugi trener reprezentacji Polski kobiet, która wraz z Anną Amilkiewicz organizowała turniej. - Cieszę się, że na nasze zawody przybyło wielu gości z prezydentem Krzysztofem Żukiem, jego doradcą do spraw sportu Waldemarem Białowąsem, dyr. Wydziału Sportu i Turystyki Jakubem Kosowskim oraz prezesem MKS Michałem Jastrzębskim na czele. Naturalnie bardzo uważnie obserwowali turniej także komisarz PGNiG Superligi Bogusław Trojan i prezes Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej Tadeusz Więcek. Mam nadzieję, że uczestniczki i uczestnicy naszych zawodów pójdą kiedyś w ślady mistrzyń Polski - Katarzyny Jarosz i Joanny Szarawagi, które także oglądały zawody.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKW imprezie wystartowały trzy gimnazja w kategoriach dziewcząt i chłopców: Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie, które prowadzili Krystyna Kalksztejn i Stanisław Koczmara, Gimnazjum nr 10 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lublinie (trener Monika Marzec) i Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie (trener Rafał Włosek).

Ostatecznie wśród dziewcząt triumfowało Gimnazjum nr 10, a w kategorii chłopców zwyciężyło Gimnazjum nr 16.

Za najlepszą zawodniczkę imprezy uznano Magdalenę Mróz z Gimnazjum nr 5, natomiast najlepszym zawodnikiem został

Damian Włada (Gimnazjum nr 10).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKlasyfikacja końcowa - dziewczęta: 1. Gimnazjum nr 10, 2. Gimnazjum nr 5, 3. Gimnazjum nr 16; chłopcy: 1. Gimnazjum nr 16, 2. Gimnazjum nr 10, 3. Gimnazjum nr 5.