Sport.pl

W tym turnieju grał Lewandowski. W niedzielę finały Coca-Cola Cup w Lublinie

bs
28.05.2014 , aktualizacja: 28.05.2014 12:58
A A A
Od początku maja na terenie całego kraju odbywają się finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014. Do zmagań przystąpiło blisko 4 tysiące drużyn, a teraz na placu boju pozostało ich już tylko 384. W niedzielę 1 czerwca na boisku przy ul. Poturzyńskiej odbędzie się wielki finał województwa lubelskiego.
W tym roku Lubelszczyznę reprezentowało 114 drużyn dziewczęcych i 186 zespołów chłopców. Po blisko dwóch miesiącach rywalizacji w walce o ostateczną wygraną wśród dziewcząt pozostało już tylko osiem zespołów, a u chłopców liczba ta wynosi 16. I to właśnie one zmierzą się ze sobą o miano najlepszych zespołów w naszym województwie.

W ubiegłym roku mistrzowski tytuł regionu lubelskiego turnieju Coca-Cola Cup zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 16 w Lublinie oraz chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej. Zespoły z tych szkół kontynuują dobra passę, bo również w tym roku znalazły się one w gronie finalistów.

Spotkają się z Lewandowskim

W tym roku na zwycięzców tradycyjnie już czekają medale, puchary i awans do wielkiego finału krajowego, który zostanie zorganizowany na plaży miejskiej w Gdyni w dniach 12-15 czerwca 2014 r. Finałowa impreza będzie wielkim świętem sportu - z możliwością oglądania na wielkim ekranie pierwszych meczów mistrzostw świata w Brazylii, a także spotkaniem z ambasadorem turnieju Robertem Lewandowskim i wieloma atrakcjami dla całych rodzin w Strefie Aktywnego Życia. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek wyjadą na obóz piłkarski do Włoch, gdzie będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Zabawa dla całych rodzin

Oprócz emocji związanych z kibicowaniem młodym zawodnikom, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Tradycyjnie w towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin. - Coca-Cola Cup to nie tylko sportowa rywalizacja gimnazjalistów i trampolina do profesjonalnej kariery piłkarskiej, ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może dawać wiele radości i satysfakcji osobom w każdym wieku - tłumaczy Marianna Klimczak, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. - W tym roku po raz drugi gramy pod hasłem "Bądź aktywny, dołącz do gry". Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 15 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. Dlatego też do wspólnej zabawy poza zawodnikami biorącymi udział w rozgrywkach, zapraszamy także ich rodziny oraz znajomych. W Strefie Aktywnego Życia odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowo-edukacyjnych oraz skorzystać z porad dietetyka - dodaje.

Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta w godz. 9-17. Na wszystkich chętnych będą w niej czekać liczne atrakcje o charakterze sportowo-edukacyjnym. Wśród nich znajdzie się "Strefa Ambasadora", gdzie będzie można uczyć zagrań i przeróżnych trików, które zaprezentuje na ekranie Robert Lewandowski. Z kolei "W strefie Wiedzy" odwiedzający uzyskają fachowe porady dietetyka. Dodatkowo każdy będzie mógł wziąć udział w miniturnieju w piłkarzyki, spróbować swoich sił w piłkarskich kręglach, a także sprawdzić umiejętność skoku dosiężnego czy utrzymania równowagi na równoważni.

To oni mają szansę reprezentować Lubelszczyznę

Wracając do niedzielnego turnieju. Zmagania zespołów potrafią od godziny 9 do 17. Najpierw rozegrane zostaną mecze grupowe, a następnie ich zwycięzcy zmierzą się ze sobą w fazie pucharowej. Po wyłonieniu zwycięzców organizatorzy wręczą nagrody dla wszystkich uczestników i uczestniczek. Poniżej prezentujemy komplet finalistów lubelskich finałów.

Drużyny żeńskie:

Publiczne Gimnazjum Janów Lubelski, Publiczne Gimnazjum nr 4 - Biała Podlaska, Gimnazjum nr 2 Zamość, Gimnazjum nr 16 Lublin, Gimnazjum nr 2 Chełm, Gimnazjum nr 5 Lublin, Gimnazjum Łomazy, Gimnazjum Publiczne Łaszczówka

Drużyny męskie:

Publiczne Gimnazjum nr 1 Kraśnik, Gimnazjum nr 7 Lublin, Gimnazjum nr 6 Lublin, Publiczne Gimnazjum nr 4 Biała Podlaska, Zespół Szkół Żdanów, Gimnazjum nr 3 Hrubieszów, Zespół Szkół Stanin, Gimnazjum Łomazy, Gimnazjum nr 2 Zamość, Gimnazjum nr 1 Łęczna, Gimnazjum nr 16 Lublin, Gimnazjum nr 2 Biłgoraj, Publiczne Gimnazjum Janów Lubelski, Gimnazjum nr 2 Lubartów, Zespół Szkół nr 6 Zamość, Zespół Szkół Sawin.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, a partnerami technicznymi - firmy Adidas i T-Mobile.

Zobacz także
  • Pięć bramek i wygrana Lublinianki w starciu z faworytem
  • Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek podczas Pucharu Świata w Pradze Życiowy sukces. Polska para piąta w Pucharze Świata
  • Sergiusz Prusak: "Będę wspominał awans do końca życia"
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX