Mistrzostwa Lubelszczyzny w... Ostrowcu Świętokrzyskim

Po raz pierwszy w historii Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie zawody odbyły się... poza granicami województwa. III rundę tej imprezy lubelski KM Cross zorganizował w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tym razem dopisało wszystko, obsada, która była międzynarodowa, kibice i pogoda. Do rywalizacji przystąpiło ponad stu zawodników i zawodniczek. Poziom imprezy był bardzo wysoki.

W klasie Open A zwyciężył faworyzowany Dymitr Asmanow. Ukrainiec jest związany z polskim teamem Mefo Racing Factory, w barwach którego startuje w niemieckich mistrzostwach ADAC. Za jego plecami trwała zażarta walka o pozostałe miejsca na podium, która toczyła się pomiędzy braćmi Karolem i Łukaszem Kędzierskimi z KM Cross a Arkadiuszem Mańkiem (AMK Człuchów). Do tej rywalizacji starała się włączyć lubelska młodzież z Maciejem Więckowskim, Dominikiem Małeckim, Filipem Więckowskim, Kamilem Osiedleńcem na czele, a także Jurij Naumczyk z Ukrainy.

Ostateczna kolejność w tej klasie była taka - wygrał Dymitr Asmanow przed Karolem Kędzierskim i Łukaszem Kędzierskim, czwartą pozycję zajął Maciej Więckowski, a piąty był Arkadiusz Mańk.

Bardzo interesujące były zmagania w klasie Quad, gdzie najlepszy okazał się Przemysław Dąbek (ATV Kielce), a za nim uplasowało się dwóch jeźdźców KM Cross - Przemysław Poluchowicz i Arkadiusz Kowalski.

Na torze w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo zacięcie rywalizowały też panie, których aż 11 stanęło pod maszyną startową. Bezkonkurencyjna w klasie Kobiet okazała się Ukrainka Olga Zajczenko, drugie miejsce zajęła Karolina Liszewska z KM Cross, a trzecia była Wiktoria Horodyńska.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻEW klasie najmłodszych MX65 pewnie wygrał Wiktor Małecki z KM Cross, a jego kolega klubowy Filip Maleńczuk triumfował w klasie młodzików MX85. W klasie Weteran bezkonkurencyjny był Piotr Kudela z Rzeszowa, a w klasie Open C zwyciężył Piotr Sarna.

W klasie Open B dwa miejsca na podium zajęli goście z Ukrainy. Wygrał Oleg Kruk, trzeci był Artom Martuhenko, a rozdzielił ich Dominik Ogłaza. O dużym pechu może mówić Anatol Krajnow z Ukrainy, który prowadził przez kilka okrążeń, ale groźnie upadł i nie ukończył wyścigu. Najliczniej była obsadzona klasa Open C. Tu najszybszy był Tomasz Korzępa z Raptora Rzeszów. Z kolei w klasie Początkujących najlepszy okazał się Bartosz Gradolewski przed Sebastianem Sadowskim i Jarosławem Doroszukiem z Ukrainy. 

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU