Wiemy już, kto zdobył sportowe nagrody Miasta Lublin

W ratuszu ogłoszono laureatów nagród sportowych miasta Lublin za 2013 rok. Otrzymali je Piotr Sawicki i Kazimierz Kowalczyk.
Kapituła, której przewodniczył Tadeusz Łoboda, rozpatrzyła w sumie 42 wnioski - 29 o Nagrodę Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe w minionym roku i 13 o Nagrodę Miasta Lublin dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych. Prezydent Krzysztof Żuk zaakceptował propozycje kapituły. W kategorii zawodników nagrodę w wysokości 20 tys. zł otrzymał Piotr Sawicki z Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start - złoty medalista mistrzostw świata niepełnosprawnych w łucznictwie w konkurencji mikst. Tytuł wywalczył w Bangkoku. To pierwszy triumf sportowca niepełnosprawnego w historii przyznawania tej nagrody.

Natomiast w drugiej kategorii nagrodę przyznano Kazimierzowi Kowalczykowi trenerowi kolarstwa, który z tą dyscypliną sportu jest związany od 60 lat. Szkolił wielu znakomitych kolarzy - mistrzów Polski, uczestników Wyścigu Pokoju i członków drużyny olimpijskiej. Do najbardziej znanych zaliczają się Krzysztof Stec, Janusz Pożak, Andrzej Kita, Jarosław Kędzierski czy Adam Wojewódka. Kazimierz Kowalczyk też otrzymał nagrodę wysokości 20 tys. zł.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU