Sport.pl

KM Cross znów brylował. Tym razem na torze w Olsztynie

W weekend w Olsztynie odbyła się druga runda mistrzostw Polski w Motocrossie. Z uwagi na rozgrywane w tym samym czasie zawody Mistrzostw Polski w Cross-Country w Wałbrzychu do Olsztyna wyjechała tylko część zawodników KM Cross Lublin.
Reprezentanci i reprezentantki lubelskiego klubu niemal we wszystkich klasach stawali na pudle. W kategorii MX2 wygrał Tomasz Wysocki z Torunia, drugi był Maciek Więckowski z lubelskiego klubu, a trzeci Adam Tomiczek z Cieszyna. Cenne punkty do klasyfikacji generalnej przywieźli także Kamil Osieleniec, Dominik Małecki oraz Ola Szymuś.

Dwóch motocrossowców KM Cross z teamu CST-Dom Lublin stanęło także na podium w klasie MX2 Junior. Wygrał Dominik Małecki, a Maciek Więckowski był trzeci. Na pudle lublinian rozdzielił Jakub Barczewski z Lipna. W klasie MX kobiet wygrała Joanna Miller z Człuchowa, będąc jednocześnie lepszą od Karoliny Liszewskiej z lubelskiej stajni. Trzecią lokatę zajęła Maria Staniak z Nowego Dworu Mazowieckiego. Poza podium znalazły się Ola Szymuś (była czwarta) i Kasia Więckowska (zajęła dziesiątą lokatę).

W dawnej klasie weteranów (MX Masters) dzielnie walczył Marcin Król. Wśród quadowców najbliżej pudła był Piotr Poluchowicz. Popularny Bobik uplasował się na czwartym miejscu, a do trzeciej pozycji zabrakło mu tylko dwóch punktów. W obu kategoriach Klubowych Mistrzostw Polski (młodzików i seniorów) liderem jest KM Cross. Do prowadzenia lublinian w klasyfikacji seniorów w znaczący sposób przyczynili się quadowcy, którzy wystąpili w składzie: Piotr Poluchowicz, Arkadiusz Kowalski, Rafał Tyndel, Kacper Lizak, Mariusz Wlaszczyk, Łukasz Tyndel i Jarosław Wiśniewski.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU