Kolejne tytuły Justyny Marciniak. Anna Lewandowska też na podium

Już po raz XXV rozegrano mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w karate tradycyjnym. W Gdańsku, bo tam odbyły się jubileuszowe zawody, bardzo dobrze wypadła Justyna Marciniak z LKKT, która wywalczyła cztery medale, w tym dwa z najszlachetniejszego kruszcu.
Lublinianka stanęła na najwyższym stopniu podium w ko-go kumite, gdzie wyprzedziła Marię Deptę z Sokoła Aleksandrów Łódzki. Na podium w tej konkurencji stanęła także Anna Lewandowska (KK Pruszków). Żona Roberta Lewandowskiego oraz Małgorzata Zabrocka (KK Wejherowo) wywalczyły brązowe medale. Drugie złoto Justyna Marciniak zdobyła w fuku-go. Natomiast w kata indywidualnym i kumite indywidualnym wychowanka sensei Andrzeja Maciejewskiego z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego zajęła drugie miejsce. W obu tych konkurencjach najlepsza okazała się Depa. Srebro w en-bu mężczyzna/mężczyzna zdobyli też panowie z LKKT - Sebastian Batorski i Mateusz Szelągowski.

PEŁNE HALE, SPONSORZY, A ONI TUŁAJĄ SIĘ PO SZKOLNYCH SALKACH

Teraz reprezentantów Polski czeka występ w Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym Orlen 2014, który zostanie rozegrany 14 czerwca 2014 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś". Wystartuje w nim ośmiu najlepszych zawodników i osiem najlepszych zawodniczek Europy. Podczas tej imprezy rozegrany zostanie Międzykontynentalny Puchar w Kumite, w którym zmierzą się drużyny kumite z Brazylii, Europy, Japonii, USA i Polski.