Rowerowa ekwilibrystyka. Puchar Polski w Świdniku [zdjęcia]

W Świdniku rozegrano I rundę Pucharu Polski i mistrzostwa Lubelszczyzny w trialu rowerowym. W najsilniejszej kategorii - elita - klasą dla siebie był czołowy zawodnik świata, reprezentujący miejscowy KM Champion Karol Serwin.
Przez ostatnie dni przeszły nad naszym regionem ulewne deszcze, stąd był też pewien niepokój czy zawody dojdą do skutku. Wprawdzie trialowcy to twardy naród, ale oprócz doświadczonych zawodników startowali też młodzi amatorzy tej niezwykle wymagającej dyscypliny sportu, więc musiały być one także bezpieczne. Była to też bardzo ważna impreza dla naszej czołówki, gdyż świdnicki start był pierwszym, a zarazem ostatnim poważnym sprawdzianem kadrowiczów przed czekającymi ich już 31 maja zawodami o Puchar Świata, które odbędą się w samym centrum Krakowa, a konkretnie przed Galerią Krakowską. - Na szczęście pogoda nam dopisała - mówi Krzysztof Serwin, prezes KM Champion, organizator imprezy. - Podczas imprezy przyświecały nam dwa cele - wdrożenie najmłodszych zawodników, bo mamy też szkółkę, do naszej sportowej rodziny i danie im możliwości podpatrywania najlepszych, a także sprawdzenie, w jakiej dyspozycji są nasi reprezentanci przed zawodami Pucharu Świata. Dlatego sekcje były bardzo trudne, selektywne wymagające od startujących żelaznej kondycji, precyzji i nienagannej techniki.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKUczestnicy mieli do pokonania trasę zbudowaną z olbrzymich głazów, kręgów betonowych, podkładów kolejowych, wielkich drewnianych bali, a także olbrzymich szpul po kablach energetycznych. - Poziom zawodów był bardzo wysoki - ocenia prezes Serwin. - Mimo niekorzystnych prognoz pogody przyjechała krajowa czołówka z Markiem Bielówką, Jarosławem Byrskim, Bartoszem Ćwikiem i Karolem Serwinem na czele. Tor był ustawiony pod krakowski Puchar Świata, na którym niedługo przyjdzie Polakom rywalizować z najlepszymi na świecie. Dodam jeszcze, że do walki stanęły także dwie dziewczyny. Tak więc zawody udały się pod każdym względem, a cieszy też bardzo, że dopisali kibice.

Ambitne plany Karola Serwina

Bardzo zadowolony ze startu był także Karol Serwin, który po ubiegłym sezonie zajmuje dziewiątą pozycję na świecie. -

Zawody Pucharu Polski są dla mnie jednymi z najważniejszych, oprócz oczywiście mistrzostw kraju - mówi zwycięzca kategorii Elita. - Natomiast jeśli chodzi o plany na arenie międzynarodowej, to w tym sezonie chcę wejść do czołowej ósemki świata. Gdyby udało się znaleźć w szóstce, to byłoby 120 procent wykonania planu. Z kolei nie wiem co mógłbym zrobić, aby wedrzeć się do czwórki. Hiszpanie są bardzo mocni, ale oni mają zdecydowanie lepsze warunki do treningu, przede wszystkim z racji panującego w tym kraju klimatu. Po prostu jest tam ciepło. U mnie optymalna forma zwykle przychodzi w lipcu. Teraz szykuję się do Pucharu Świata, który składa się z pięciu edycji. Pierwsza już 31 maja w Krakowie. Potem w połowie czerwca czekają mnie mistrzostwa Europy. Ich gospodarzem będzie Polska, a odbędą się one w Wałbrzychu. Nie ukrywam, że jest dla mnie, jak i kolegów duży plus. Natomiast we wrześniu planuję start w mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w norweskim Lillehammer. Zapewniam, że zrobię co w mojej mocy, aby we wszystkich tych imprezach wypaść jak najlepiej. W tym sezonie wspiera mnie kilku sponsorów, którym chciałbym gorąco podziękować i oczywiście nie zawieść ich, jak i kibiców, oczekiwań.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki I rundy Pucharu Polski i Mistrzostw Lubelszczyzny - Amator Młodzik: 1. Paweł Ryncarz (KKCiM Smok Kraków) - 1 pkt, 2. Krystian Chorębała - 12 pkt, 3. Krystian Karaś - 19 pkt, 4. Sebastian Pastuszak - 22 pkt., 5. Kuba Wójcik - 65 pkt, 6. Ada Chorębała - 75 pkt, 7. Franio Jaworski - 75 pkt (wszyscy Champion Świdnik); Amator Kadet: 1. Faustyna Wołek (Aquila Wadowice) - 40 pkt, 2. Daniel Skwierz (Champion) - 52 pkt; Junior: 1. Bartłomiej Hajduk (KKCiM Smok Kraków) - 24 pkt, 2. Karol Tyszkiewicz (Lublin) - 58 pkt, 3. Dawid Wacławczyk (Biotop Racing Myślenice) - 66 pkt,

4. Rafał Kochan (Lublin) - 75 pkt; Senior: 1. Jacek Jarząbek (Aquila Wadowice) - 2 pkt, 2. Tomasz Pudalik (Zawoja) - 36 pkt, 3. Łukasz Szczęsny (Tarnobrzeg) - 58 pkt; Elita: 1. Karol Serwin - 13 pkt, 2. Marek Bielówka - 43 pkt, 3. Jarosław Byrski - 54 pkt, 4. Bartosz Ćwik - 72 pkt.