Zabójcza końcówka gospodarzy. Derby dla Wisły

W prestiżowym pojedynku derbowym Wisła pokonała lubelski Motor 3:1. Wygrana ta znacznie zwiększyła szanse puławian na utrzymanie się, a Motor przegrywając w sobotę, przypieczętował swój spadek.
Przed meczem trener drużyny z Puław Jacek Magnuszewski zapowiadał, że w meczu derbowym nie należy patrzeć na pozycję w tabeli rywala, bo takie mecze żądzą się swoimi prawami. Potwierdził to wynik z rundy jesiennej, kiedy na stadionie przy al. Zygmuntowskich padł remis 3:3, a autorami bramek byli m.in. najlepsi strzelcy obu drużyn. Maciej Tataj trafił wtedy dwukrotnie, a jednego gola zdobył Konrad Nowak.

Sobotni mecz również był zapowiadany jako pojedynek supersnajperów. Tataj miał przed nim na swoim koncie 19 goli, a Nowak o dwa mniej. Snajperzy Motoru i Wisły byli więc typowani jako potencjalni zdobywcy bramek także teraz. Jednak żaden z nich tym razem gola nie zdobył.

Mecz toczył się w trudnych warunkach. Boisko było grząskie i na murawie dominowała walka o każdy centymetr boiska. Z biegiem czasu oba zespoły zaczęły stwarzać sobie sytuacje zdobycia bramki. Pierwsi groźnie zaatakowali lublinianie. W 18. minucie strzelał Damian Kądzior, ale Jakub Zolech nie dał się zaskoczyć. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później, kiedy na bramkę Przemysława Frąckowiaka uderzał Szymon Martuś. Kolejną szansę Wisła miała po pół godzinie gry. Po rzucie rożnym piłkę wybił Rafał Król, ale ta spadła pod nogi Christophera Edwardsa, który bez namysłu uderzył na bramkę Motoru, minimalnie chybiając. Jednak do przerwy prowadzić mogli i powinni lublinianie. W 43. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kądziora przed szansą na zdobycie gola stanął Piotr Karwan, ale nie potrafił z bliskiej odległości skierować piłki do siatki.

Po zmianie stron od mocnego akcentu zaczęli gospodarze. Z około 20 metrów strzelał Martuś, ale Frąckowiak nie dał się zaskoczyć, popisując się dobrą interwencją. Jednak to Motor jako pierwszy zdobył gola. W 73. minucie Kamil Stachyra popisał się ładną akcją na skrzydle, po czym wycofał piłkę na jedenasty metr. Strzał Marcina Zontka odbił bramkarz Wisły, ale z dobitką pośpieszył wprowadzony po przerwie Damian Jaroń i uzyskał dla swojego zespołu prowadzenie. Po straconym golu do zdecydowanych ataków ruszyli puławianie. I w 88. minucie doprowadzili do remisu. Do zbyt krótko wybitej piłce po rzucie rożnym dopadł do niej Jarosław Niezgoda i pewnym strzałem pokonał bramkarza Motoru. Trzy minuty później było już 2:1 dla Wisły. Gola znów zdobył Niezgoda, który po efektownym rajdzie po raz drugi skierował futbolówkę do bramki Frąckowiaka. Jednak to nie był koniec emocji. W ostatniej minucie meczu podłamanych lublinian pogrążył Martuś i Wisła wygrała w derbach Lubelszczyzny 3:1.

Po sobotnim meczu Wisła z dorobkiem 46 punktów zajmuje czwartą lokatę. Motor ma ich 32 i jest na 15. miejscu.

Wisła Puławy 3 (0)

Bramki: Niezgoda (88., 90.) Martuś (92.)

Motor Lublin

Bramka: Jaroń (73.)

Wisła: Zolech - Komar, Pielach, Edwards, Gorskie - Litwiniuk, Wiącek Ż, Jabkowski (77. Sczotka), Filipov (90. Jakubiec), - Paluch (70. Niezgoda), Martuś.

Motor: Frąckowiak - Zontek, Karwan, Komor, Falisiewicz - Stachyra, Koziara (85. Ptaszyński), Król (72. Lewiński), Kądzior, Wrzesiński (46. Jaroń), - Tataj.

Wyniki pozostałych spotkań XXX kolejki: Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 0:0, Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 1:2, Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 5:1, Legionovia Legionowo - Stal Rzeszów 2:3, Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2, Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0, Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 0:1. Mecz Stal Mielec - Limanovia Limanowa zakończył się po zamknięciu wydania "Wyborczej".

18. Świt Nowy Dwór Maz. 29 24 20-48

Pozostałe sobotnie mecze: Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 0:0, Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 1:2, Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 5:1, Legionovia Legionowo - Stal Rzeszów 2:3, Olimpia Elbąg - Radomiak Radom 1:2, Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki,