Trzech zawodników Azotów Puławy w kadrze na mecz z Niemcami

Trener Michael Biegler podał nazwiska 22 zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na najbliższe mecze z reprezentacją Niemiec. Znalazło się w niej trzech przedstawicieli Azotów Puławy.
Na występ w czerwcowych meczach przeciwko Niemcom szansę mają dwaj rozgrywający z Puław Piotr Masłowski i Michał Szyba, a także skrzydłowy Przemysław Krajewski. Stawką dwumeczu będzie awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w przyszłym roku w Katarze. Oprócz nich w kadrze znalazł się też były gracz klubu z Puław Piotr Wyszomirski. Bramkarz od dwóch lat z powodzeniem gra w lidze węgierskiej, reprezentując Csurgoi KK.

Nie będą to jednak jedyne potyczki biało-czerwonych. 4 czerwca Polacy zmierzą się w meczu towarzyskim z Hiszpanami. Trzy dni później w gdańskiej Ergo Arenie dojdzie do pierwszego meczu z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów. Potem drużyna trenera Bieglera ponownie rozegra sparing z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego. Odbędzie się on 10 czerwca w Płocku. Po nim Polacy udadzą się na drugi mecz z Niemcami, który zostanie rozegrany 14 czerwca.

Kadra Polski na dwumecz z Niemcami:

Szmal Sławomir, Bielecki Karol, Jurecki Michał, Lijewski Krzysztof, Grabarczyk Piotr, Chrapkowski Piotr (wszyscy Vive Targi Kielce),Wichary Marcin, Wiśniewski Adam, Jurkiewicz Mariusz, Syprzak Kamil (wszyscy Wisła Płock), Orzechowski Robert, Kuchczyński Patryk (obaj Górnik Zabrze), Szyba Michał, Masłowski Piotr, Krajewski Przemysław (wszyscy Azoty Puławy), Daszek Michał (MMTS Kwidzyn), Łucak Jakub (Chrobry Głogów), Gumiński Wojciech (Zagłębie Lubin), Wyszomirski Piotr (Csurgoi KK, Węgry), Jaszka Bartłomiej (Füchse Berlin, Niemcy), Jurecki Bartosz (SC Magdeburg Niemcy), Krzysztofik Damian (Tatran Prešov, Słowacja)