Nie dojedzie na galę boksu, miał wypadek. Zastąpi go...

W sobotę 31 maja w Lublinie odbędzie się gala bokserska ?Wojak Boxing Night?. W pojedynku wieczoru Albert Sosnowski miał walczyć z Andrzejem Wawrzykiem. Wawrzyk w sobotę miał poważny wypadek samochodowy i nie stanie tego dnia w ringu.
Wawrzyk uczestniczył w karambolu na krajowej "7" między Kielcami a Jędrzejowem. - Nie do końca pamiętam, co się stało. Było dużo samochodów. Wracałem do domu, walnął we mnie autobus. Później wystrzeliły poduszki powietrze i straciłem świadomość na kilka minut. Następnie na miejsce przyjechała policja i straż pożarna i zaczęło się wyciąganie mnie z samochodu, co okazało się niełatwym zadaniem, ponieważ nogi miałem wbite w podłogę - powiedział w rozmowie z portalem ring.polska bokser.

W związku z tym Albert Sosnowski, który miał zmierzyć się 31 maja z Warzykiem skrzyżuje rękawice z innym pięściarzem. Będzie nim Marcin Rekowski. 36-latek do tej pory 15 razy stawał na zawodowym ringu i zanotował jedną porażkę. Jego pogromcą okazał się 50-letni dziś Olivier McCall. Jednak na niedawnej gali boksu w Legionowie Polak zrewanżował się legendarnemu amerykańskiemu bokserowi i wygrał z nim na punkty.

Jackiewicz też wypadł z gry

W drugiej najciekawszej walce lublinian Łukasz Maciec miał zmierzyć się z Rafałem Jackiewiczem o tytuł mistrza Polski wagi junior średniej. Jednak do tej konfrontacji również nie dojdzie. Jackiewiczowi na jednym z treningów odnowiła się kontuzja łuku brwiowego. - Założono mi trzy szwy i nie ma szans, żebym zaboksował z Łukaszem - powiedział dla ringpolska bokser. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi w ringu Jackiewicza.

Gala "Wojak Boxing Night" odbędzie się 31 maja w lubelskiej hali Globus. Jej początek zaplanowano na godzinę 19.30. Bilety sprzedawane są w cenie od 30 złotych. Można je nabyć za pośrednictwem portalu eventin.pl i e.bilet.pl.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU