Zawodnicy KM Cross Lublin rozpoczęli zmagania o mistrzostwo Polski

Sezon mistrzostw Polski w motocrossie rozpoczęty. A wraz z nim do walki o obronę tytułów Klubowych Mistrzów Polski w kategoriach senior i młodzik stanęli zawodnicy Klubu Motorowego Cross Lublin.
- W tym roku Polski Związek Motorowy zmienił nieco formułę rozgrywek i nie wszystkie klasy jadą podczas jednych zawodów - opowiada Piotr Więckowski, prezes KM Cross. - Pierwsza runda mistrzostw Polski została rozbita na dwie imprezy. W Rosówku pod Szczecinem 1 maja startowały klasy seniorskie: MX Open oraz MX2. Z kolei 11 maja w Dębskiej Woli pod Kielcami do rywalizacji stanęli młodzicy z klas MX65, MX85, juniorzy z klasy MX2 Junior oraz klasy Quad i Masters (dawna weteran) - tłumaczy Więckowski.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻE

W klasie MX Open pierwsze dwa miejsca zajęli bracia Karol i Łukasz Kędzierscy, trzeci był Tomasz Pacyga z Osielca.

W kategorii MX2 wygrał Tomasz Wysocki z Torunia, a tuż za nim uplasował się Maciej Więckowski z KM Cross, trzeci był Adam Tomiczek z Cieszyna.

W klasie MX65 zwyciężył lublinianin Wiktor Małecki, który pewnie wygrał oba wyścigi. Taki sam wynik w klasie młodzików MX85 uzyskał Kamil Osiedleniec. Z kolei w klasie MX2 Junior wygrał Gabriel Chętnicki z Lipna, pozostałe miejsca na podium zajęli reprezentanci KM Cross Lublin. Drugi był Maciek Więckowski, a trzeci Dominik Małecki. Co ciekawe, obaj zawodnicy mieli identyczną liczbę punktów. Każdy z nich wygrał po jednym wyścigu, ale w regulaminie motocrossu przy równej liczbie punktów jako zwycięzcę całych zawodów uznaje się zwycięzcę drugiego wyścigu, a tym był Chętnicki.

W klasie Masters lubelscy weterani - Robert Maliszewski i Marcin Król - nie stanęli co prawda na podium, ale zajęli punktowane miejsca. Podobnie było w klasie Quad. Piotr Poluchowicz, Mariusz Wlaszczyk, Rafał Tyndel i Łukasz Tyndel zajęli miejsca poza podium, jednak przywieźli cenne punkty do klasyfikacji klubowej.

- Dzięki wysiłkowi wszystkich zawodników KM Cross Lublin prowadzi w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski w obu kategoriach: senior i młodzik, za co chcę im serdecznie podziękować - podsumował prezes Więckowski.