Prezydenckie stypendia dla lubelskich sportowców

W poniedziałek w Centrum Kultury prezydent Krzysztof Żuk spotkał się z lubelskimi sportowcami, którzy będą otrzymywali z kasy miejskiej stypendia. Zostały one przyznane 80 zawodnikom i zawodniczkom za wyniki osiągnięte przez nich w 2013 roku.
- W ostatnich latach Lublin się zmienił, zarówno z udziałem sportowców, jak i miasta - powiedział Krzysztof Żuk. Prezydent zaznaczył, że w mieście budowany jest nowy stadion, a także basen olimpijski, co do którego początkowo nie był przekonany. - My tworzymy infrastrukturę, byście uprawiali sport i zachęcali do tego innych ludzi. Dobre warunki tworzone przez miasto pozwalają utrzymać wysoki poziom sportowy, czego przykładem są sukcesy lubelskich piłkarek ręcznych - dodał.

I właśnie lubelskie szczypiornistki otrzymały stypendia w najwyższej kwocie. Weronika Gawlik, Alesia Mihdaliova, Małgorzata Majerek, Dorota Małek, Valentina Nestsiaruk, Małgorzata Rola i Alina Wojtas za zdobycie mistrzostwa Polski otrzyma od miasta miesięcznie 1140 złotych. Pozostali sportowcy otrzymają mniej. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele klubu rugby Budowlani Lublin, tenisistki AZS UMCS Optima, czy reprezentanci Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Na najskromniejsze stypendia mogą liczyć sportowcy, którzy uprawiają mniej popularne dyscypliny. Sportowcy reprezentujący gry zespołowe mogą liczyć na stypendia przez najbliższe cztery miesiące. Pozostali będą je otrzymywać przez dziewięć miesięcy.