Szalony mecz Wisły. Stracili gola i wygraną w... 98. minucie!

Wisła Puławy w niedzielę zmierzyła się na niezwykle trudnym terenie z Limanovią Limanowa i wywiozła z Małopolski jeden punkt. Być może przed meczem piłkarze i sztab szkoleniowy byliby względnie zadowoleni z takiego rezultatu, ale Wiślacy stracili gola, który zabrał im wygraną, w 98. minucie!
Warto przypomnieć, że zespół z Limanowej na swoim stadionie spisuje się bardzo dobrze. Ekipa trenera Dariusza Sieklińskiego w bieżącym sezonie przegrała przed swoją publicznością tylko raz. Z Limanowej komplet punktów udało się wywieźć Garbarni Kraków.

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla zespołu Dumy Powiśla. Już w czwartej minucie spotkania gola dla gospodarzy zdobył najlepszy strzelec zespołu Wojciech Dziadzio, pokonując Jakuba Zolecha w sytuacji sam na sam. Jednak kilkanaście minut później był już remis. Do futbolówki w polu karnym Limanovii dopadł Konrad Szczotka i bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Przed przerwą oba zespoły miały jeszcze szansę na zmianę wyniku, ale tak się nie stało i na przerwę obie drużyny zeszły przy remisie 1:1.

Kończyli w dziewiątkę

Po zmianie spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gości. W 51. minucie Konrad Nowak dał swojemu zespołowi prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut karny po przewinieniu jednego z rywali. Niestety, od tamtej pory wiślakom gra zaczynała wychodzić coraz gorzej. Po godzinie gry drugą żółtą kartkę zobaczył Maksymiuk i zespół trenera Jacka Magnuszewskiego musiał grać w osłabieniu. Na domiar złego w 71. minucie po starciu z jednym z rywali boisko musiał opuścić Mateusz Pielach.

Gospodarze, mając w polu o jednego zawodnika więcej, dążyli do wyrównania. Wisła jednak dobrze się broniła, a kiedy dochodziło do strzałów, na wysokości zadania stawał Zolech. W 88. minucie bardzo dobrze z dystansu uderzał Wiącek, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole gry. Minutę później za faul na przeciwniku czerwoną kartkę zobaczył Dawid Pożak i wiślacy kończyli mecz w dziewiątkę. Arbiter doliczył aż osiem dodatkowych minut spotkania i właśnie w feralnej 98. minucie goście stracili gola, a tym samym wygraną. Po dośrodkowaniu w pole karne najlepiej w polu karnym Zolecha zachował się Józef Piwowarczyk i skierował piłkę do bramki. Po tej akcji sędzia zakończył mecz.

Za tydzień Wisła zmierzy się na swoim stadionie w meczu derbowym z Motorem Lublin.

Wisła Puławy 2 (1)

Szczotka 21., Nowak 51. (k).

Limanovia Limanowa 2 (1)

Dziadzio 4., Piwowarczyk 90.+8.

Limanovia: Sotnicki - Chudecki Ż (46. Majcher), Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Pyciak, Pietras, Sadio, Serafin, Dziadzio, Komorek (57. Kmiecik Ż).

Wisła: Zolech - Edwards, Pielach (74. Jakubiec), Gorskie Ż, Komar, Litwiniuk, Maksymiuk Ż+Ż=CZ, Wiącek, Szczotka (83. Paluch), Nowak (68.Filipov), Martuś (85. Pożak CZ).

Pozostałe wyniki: Motor Lublin - Pelikan Łowicz 2-2; Radomiak Radom - Stal Mielec 2-1; Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 1-2; Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2-0; Concordia Elbląg - Legionovia Legionowo 1-2; Pogoń Siedlce - Olimpia Zambrów 0-3; Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1-2; Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 4-0.