Drugi Maraton Lubelski. Zwycięzca już na mecie

Jest nim Rafał Czarnecki z Bliżyna, jeden z lepszych polskich maratończyków. Jego czas to 2 godz. 40 min. i 58 sek.


- To była moja druga wygrana w maratonie. Pierwszy maraton wygrałem w zeszłym roku w Radomiu. Dzisiejsza trasa nie była łatwa, bo było nieco górzysto. W biegu przeszkadzał wiatr. Nie forsowałem tempa, bo widziałem, ze nikt za mną nie biegnie - powiedział "Wyborczej" tuż po przekroczeniu mety Rafał Czarnecki.

Na mecie jest już pierwsza trójka biegaczy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Majos z Legionowa, a trzecie Romuald Proszyński z Puław.

Na starcie Drugiego Maratonu Lubelskiego stanęło 645 biegaczy. W tej chwili większość z nich wciąż jest na trasie.

W tym roku trasa maratonu wiedzie głównymi ulicami miasta. Pagórkowate ukształtowanie trasy sprawia, że Maraton Lubelski jest jednym z trudniejszych polskich biegów na tym dystansie.

Ale Drugi Maraton to nie tylko bieg na 42 km. W Centrum Biegowym na placu Litewskim każdy może sprawdzić swoje siły, uczestnicząc w biegach krótszych. O godz. 9.30 wystartował bieg rodzinny na dystansie 421 metrów. Wzięło w nim udział ok. 600 osób. Z kolei o godz. 10 rozpoczął się bieg przedszkolaków "W te pędy". Przewidziane są także zabawy sportowe w Miasteczku Małego Maratończyka. By móc śledzić poczynania maratończyków, przy Poczcie Głównej zainstalowano telebim. Meta także na placu Litewskim.

To jest Alinomania. Moda na Alinę WojtasW związku ze startem biegaczy na dystansie 42 km i 192 metrów w mieście są utrudnienia w ruchu. Trasa Maratonu została podzielona na pięć stref, które można zobaczyć na zamieszczonej poniżej mapce. Jako, że limit czasu dla zawodników wynosi sześć goodzin utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do godz. 15.Organizatorami II Maratonu Lubelskiego są Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, Stowarzyszenie Maraton Lubelski oraz MOSiR "Bystrzyca". Partnerem strategicznym jest PZU Zdrowie, a partnerem technicznym firma Cep.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUPrzypomnijmy, że przed rokiem pobiegło 867 uczestników (w tym roku na starcie stanęło 645 osób). Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Ukrainiec Aleksander Holownicki z czasem 2,42,36. Z kolei najszybsza w kategorii kobiet była Dorota Gruca, która na przebycie morderczego dystansu potrzebowała 3 godz.13 min i 57 sekund.