Po barażach status quo. Lepsze zespoły z wyższych klas

Ostatnim akordem amatorskiej ligi tenisa stołowego w sezonie 2013/2014 były spotkania barażowe. Zwycięsko z tych potyczek wyszły drużyny grające w tym sezonie w wyższych klasach.
W meczu o pozostanie w szeregach pierwszoligowców Jedynka zmierzyła się z Edbarem II Roberto. - Obserwatorzy liczyli na sensację - mówi Piotr Milczek, prezes Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Amatorów, organizator rozgrywek. - Do niespodzianki jednak nie doszło. Po deblach broniąca I-ligowego bytu Jedynka prowadziła 3:1. Wprawdzie zespół Robertów doprowadził do remisu 4:4, ale dwie ostatnie partie wgrali pingpongiści Jedynki. Krzysztof Witecki pokonał Roberta Grabczaka, a Paweł Michalec Łukasza Górniaka. Tak więc pretendent musi plany awansu odłożyć na przyszły sezon.

Punkty dla Jedynki zdobyli: Paweł Michalec 3, Krzysztof Witecki 2 oraz debel Michalec/Witecki 1. Dla Edbaru II: Łukasz Górniak 2, Robert Bielecki 1, Robert Grabczak 1.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKZ kolei w meczu o utrzymanie się w II lidze ASKO II spotkało się z Ludwiniakiem. Tu też emocji nie brakowało. Przez całe spotkanie wynik oscylował koło remisu. I takim rezultatem (5:5) ten mecz się zakończył. O tym, kto zagra na drugim froncie, zadecydował stosunek setów. Lepsze o cztery sety było ASKO II. Punkty dla ASKO II zdobyli: Artur Siwek 2, Monika Czerniak 1, Jerzy Kulik 1 i para Kulik/Siwek 1. Dla Ludwiniaka: Grzegorz Sajnaj 3, Artur Szewczak 2.

Warto przypomnieć, że w tym sezonie tytuł mistrzowski wywalczył zespół Laviska.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU