24 chętnych na menedżera stadionu. Zarobki? Tajemnica

We wrześniu ma zostać otwarty stadion miejski przy ul. Krochmalnej. MOSiR już szuka dla niego menedżera. Pensja? Na razie tajemnica.
- Konkurs na menedżera stadionu trwa. Wpłynęły do nas 24 oferty od osób z całego kraju, które są zainteresowane tym stanowiskiem - mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR. - W przyszłym tygodniu po wstępnej selekcji rozpoczniemy rozmowy z najodpowiedniejszymi według nas kandydatami. Nie zdradzimy kwoty zarobków na tym stanowisku, bo będą przedmiotem negocjacji - dodaje.

Minimum pięcioletnie doświadczenie

Aby zostać menedżerem stadionu przy ul. Krochmalnej, trzeba spełnić wiele wymagań. Wśród nich jest między innymi wyższe wykształcenie ekonomiczne, a także minimum pięcioletni czas pracy. Z tego okresu potencjalni kandydaci muszą udowodnić, że przez trzy lata pełnili funkcje kierownicze.

WIDOK NA LUBLIN Z DACHU HOTELU VICTORIADo obowiązków menedżera stadionu będzie należeć współorganizacja imprez sportowych, ale i rozrywkowych, np. koncertów. Wszystko po to, by obiekt nie świecił pustkami, tylko tętnił życiem. Kolejnym zadaniem zarządzającego będzie współpraca z podmiotami, które na co dzień będą korzystać ze stadionu, a także dbanie o bezpieczeństwo i porządek. - Chcielibyśmy, aby nazwisko menedżera stadionu zostało wyłonione jeszcze w maju - zdradza Bednarczyk. Ponadto MOSiR szykuje się do rozstrzygnięcia kolejnego przetargu na wynajem znajdujących się na stadionie skyboksów.

Wszystkie odcienie niebieskiego

W tym momencie ukończono już ponad 3/4 prac. Obecnie najważniejsze z nich dotyczą trybun, na których instalowane są krzesełka. Będą one mieć różne odcienie koloru niebieskiego. Od dolnych części trybun kolor będzie ciemniejszy i bardziej intensywny. Im wyżej, tym krzesełka będą mieć coraz jaśniejszą barwę. Z kolei efekt końcowy ma dopełnić biały dach. Stadion ma być w całości zadaszony do końca maja, a jego otwarcie planowane jest na wrzesień. Według zapewnień wykonawcy prace idą zgodnie z planem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU