Kilogramy błota i ryk silników. Ścigali się na torze Majdanek

W minioną niedzielę na lubelskim torze Majdanek odbyła się druga runda Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Organizatorami zawodów był KM Cross Lublin i miasto Lublin. Na starcie wszystkich wyścigów stanęło łącznie 118 zawodników z Polski, Ukrainy i Białorusi.
Międzynarodowy charakter lubelskich zawodów jest już regułą, a udział bardzo dobrych zawodników z innych krajów podnosi poziom sportowy imprezy. Nie inaczej było w niedzielę na Majdanku. Zawodnicy walczyli nie tylko ze sobą, ale także z kilogramami błota, które szczególnie przeszkadzały podczas pierwszych wyścigów. Jednak jak wiadomo, motocross to sport dla ludzi z mocnym charakterem.

Słoneczna pogoda przyciągnęła na tor tłumy kibiców, którzy dopingowali najmocniej dziewczęta i quadowców. Jak zwykle największe emocje wzbudziły wyścigi klasy Open A, gdzie startowali najlepsi zawodnicy klasy mistrzowskiej. Miło było patrzeć na rywalizację Dymitra Asmanowa z Maćkiem Więckowskim, Andija Burenko z Karolem Kędzierskim czy Jurija Naumczyka z Wołodymirem Tarasowem i Alksandrem Onypczenko.

Zawody w klasie Open A wygrał Dymitr Asmanow (Ukraina), drugi był Maciek Więckowski (KM Cross Lublin), a trzeci Jurij Naumczyk (Ukraina). Kibice zachwyceni byli także startami w klasach Open C oraz Open B, gdzie duża liczba zawodników robiła niesamowite widowisko, szczególnie na pierwszym zakręcie.

Wyniki zawodów:

Klasa MX65:

1. Wiktor Małecki (KM Cross Lublin), 2. Oleg Masztaler (Ukrina), 3. Eduard Sztefuts (Ukraina).

Klasie MX85

1. Dymitr Czernow (Ukraina), 2. Filip Maleńczuk, 3.Jakub Komsta.

Kobiety:

1. Natalia Zajczenko (Ukraina) 2. Karolina Liszewska (KM Cross Lublin) 3. Aleksandra Szymuś (KM Cross Lublin)

Klasa Quad:

1. Piotr Poluchowicz (KM Cross Lublin) 2. Artur Szczerbak, 3. Mirosław Wojnowski

Klasa Open B

1. Oleg Kruk (Ukraina), 2. Anatolij Krajnow (Ukraina), 3. Karol Paśko

Klasa Open C

1. Dawid Lampart, 2. Jakub Madej (KM Bychawa), 3. Walentin Kudrjawc (Ukraina)

Klasa Weteran:

1.Piotr Kudela, 2. Piotrem Morawski, 3. Władimir Zawadetski (Ukraina).

Klasa początkujących:

1. Eugenij Doru (Ukraina), 2. Kamil Chmiel, 3. Piotr Korczak.