Będzie piąty mecz! Wygrana koszykarzy Wikany Start

Lubelska Wikana Start przeszła w ciągu jednego dnia prawdziwą metamorfozę. W sobotę wysoko przegrała trzeci półfinałowy mecz o wejście do finału I ligi, a w czwartym spotkaniu zdeklasowała WKK WKK ProBiotics Wrocław.
Po sobotniej potyczce, którą obserwował trener kadry narodowej Mike Taylor selekcjoner nie miał z pewnością o drużynie lubelskiej dobrego mniemania. Następnego dnia było już zdecydowanie lepiej i ekipa trenera Dominika Derwisza prowadziła praktycznie od początku do końca spotkania. Na tablicy wyników tylko raz pojawił się remis - w... pierwszej minucie meczu. W zespole lubelskim nie wystąpił Kamil Michalski, który w sobotnim meczu nabawił się kontuzji nosa. Tym razem to wrocławianie byli tłem dla Wikany Start. W lubelskiej drużynie świetny mecz rozegrał Patryk Pełka, który zdobył 18 punktów i miał 13 zbiórek. Dwie pierwsze kwarty gospodarze grali można powiedzieć i dokładnością szwajcarskiego zegarka, bo wygrali odpowiednio 25:12 i 24:12. Do przerwy lublinianie prowadzili już 49:24 i tylko jakiś kataklizm mógłby ich pozbawić zwycięstwa.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEK

Najbardziej zacięta była trzecia kwarta, która zakończyła się remisem 20:20. W ostatnich dziesięciu minutach przewaga Wikany Start jeszcze wzrosła. Zespół lubelski zagrał zdecydowanie skuteczniej niż w sobotę, bo przy rzutach z gry miał 48,6 proc. przy zaledwie 30,1 rywali.

Tak więc po czterech potyczkach jest remis 2-2, a ponieważ w tej fazie rozgrywek gra się do trzech zwycięstw, decydujące starcie dobędzie się w środę 7 maja we Wrocławiu.

Pierwszym finalistą jest Polfarmex Kutno, który wyeliminował MOSiR Krosno 3-1.

Wikana Start 88

WKK ProBiotics 60

Kwarty: 25:12, 24:12, 20:20, 19:16 Wikana Start: Pełka 18, Czujkowski 17, Wilczek 15, Szawarski 10 (2), Mordzak 4 oraz Kowalski 13 (1), Sikora 7, Kaczmarski 2, Wiśniewski 2, Szczepaniak. WKK ProBiotics: Grzeliński 15 (1), Ł. Diduszko 10 (2), Niesobski 8 (2), B. Diduszko 5, Trojan oraz Koelner 8 (2), Kolowca 4, Leńczuk 4, Szpyrka 4 (1), Bochenkiewicz 2, Kapa.