Nie dać się liderowi. Żużlowcy KMŻ walczą ze Startem

Żużlowcy występującego w Nice PLŻ lubelskiego KMŻ pojadą po raz drugi w tym sezonie przed własną publicznością. Niedzielnym rywalem drużyny trenera Mariana Wardzały będzie Start Gniezno.
W tym sezonie żużlowcy znad Bystrzycy jeszcze nie wygrali, porażki też nie ponieśli, bo oba dotychczasowe mecze zakończyły się remisami 45:45. Na inaugurację podział punktów nastąpił na Łotwie z Lokomotivem, a w kolejnym spotkaniu drużyna lubelska zremisowała ze spadkowiczem z Enea Ekstraligi PGE Marmą Rzeszów. Teraz też przyjdzie się lublinianom mierzyć z ekipą, która jeszcze w ubiegłym sezonie jeździła w elicie polskiego spydweya. To bardzo trudny przeciwnik, bo do tej pory gnieźnianie wywalczyli komplet punktów i przewodzą ligowej stawce. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania jest to, że Start prowadzi trener Dariusz Śledź, który pierwsze kroki w swojej bogatej karierze zawodniczej stawiał na lubelskim torze. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco, bo w świetnej formie jest lider gospodarzy Davey Watt. Zawodnik ten w ostatnio rozegranym meczu towarzyskim pomiędzy Polską i Australią wygranym przez biało-czerwonych 54:39 zdobył 13 punktów. Dobrze spisuje się też jego rodak Cameron Woodward, a do tej dwójki powinni dołączyć Robert Miśkowiak i Andriej Kudriaszow. Wiele będzie zależało od postawy młodzieżowców, ale ostatnio spisują się oni coraz lepiej.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻEZ kolei w zespole gości pierwszoplanowymi postaciami są Bjarne Pedersen i Jonas Davidsson, których wspierają Damian Adamczak i Adrian Gomólski.

Początek spotkania, które odbędzie się na torze przy al. Zygmuntowskich, wyznaczono na godz. 13.45. Pora to dość nietypowa, ale wynika z tego, że lubelski mecz jest dla TVP Sport potyczką rezerwową i w przypadku gdyby nie odbyło się spotkanie GKM Grudziądz - Polonia Bydgoszcz będzie transmitowany mecz z Lublina.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy

KMŻ: 9. Cameron Woodward, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Davey Watt, 12. Dawid Lampart, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz Madej.

Start: 1. Jonas Davidsson, 2. Damian Adamczak, 3. Adrian Gomólski, 4. Vadim Tarasenko, 5. Bjarne Pedersen, 6. Adrian Gała

Zestaw pozostałych spotkań III kolejki: GKM Grudziądz - Polonia Bydgoszcz, PGE Marma Rzeszów - ROW Rybnik, Lokomotiv Daugavpils - Orzeł Łódź.

Tabela Nice PLŻ1.Start Gniezno24+33
2.PGE Marma Rzeszów23+20
3.Polonia Bydgoszcz22+22
4.Orzeł Łódź22+6
5.KMŻ Lublin220
6.ŻKS ROW Rybnik22-28
7.Lokomotiv Daugavpils21-24
8.GKM Grudziądz20-29