Lublinianka, mimo gry w osłabieniu, zdobyła bardzo ważne punkty

Po przerwie spowodowanej pauzą w poprzedniej kolejce piłkarze Lublinianki wrócili do walki o ligowe punkty. I jak już zdążyli przyzwyczaić swoich sympatyków, gracze z Wieniawy przywieźli trzy punkty z wyjazdowego meczu z Orłem Przeworsk.
Czwartkowe spotkanie obu drużyn śmiało można było nazwać meczem o "sześć punktów". Oba zespoły przed 1-majową potyczką dzieliły 4 oczka przewagi i lublinianie, chcąc utrzymać kontakt z zespołem z Przeworska, musieli wygrać to niezwykle ważne starcie.

Zespół trenera Modesta Boguszewskiego na boisko wyszedł bardzo zdeterminowany. Już w 16. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Mateusz Majewski, który celnym strzałem głową po dośrodkowaniu jednego z partnerów pokonał bramkarza gospodarzy. Po zdobytym golu Lublinianka nieco się cofnęła, nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele w ofensywie.

PAMIĘTACIE "PIŁKARSKI DIAMENT"? LUBLINIANIN W FINALE

Po przerwie mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Jednak w 76. minucie, drugi raz do siatki trafił Majewski, wykańczając płaskie dośrodkowanie z bocznego sektora boiska. Niestety kilka chwil później bohater spotkania zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. Co gorsza, w najbliższym meczu z Podlasiem Biała Podlaska Majewski nie zagra właśnie z powodu kartek. Mimo przewagi jednego zawodnika i optycznej przewagi Orła zespół z Lublina nie pozwolił rywalowi na zbyt wiele i odniósł pewne i niezwykle cenne zwycięstwo.

Na innych boiskach

To była udana kolejka dla drużyn z Lubelszczyzny. Jedynie Stal Kraśnik nie zdobyła w niej żadnego punktu, ale mierzyła się z bardzo solidną ekipą z Jarosławia. Goście wygrali ledwie 1:0, po golu Macieja Sarmaka z rzutu karnego. Kolejny punkt po bezbramkowym remisie zdobyła za to Omega Stary Zamość, która grała u siebie ze Stalą Sanok. Z kolei z kompletem punktów z Krosna wrócili piłkarze Avii Świdnik. Drużyna trenera Janusza Deca wygrała 2:0, a bramki w tym spotkaniu strzelali Adam Nowak i Konrad Tarkowski. Do bardzo ciekawej potyczki doszło w Zamościu, gdzie tamtejszy AMSPN Hetman mierzył się z Chełmianką Chełm. Przez większość spotkania utrzymywał się wynik remisowy i dopiero w końcówce dwa ciosy zadali goście. Najpierw w 77 minucie gola zdobył Oskar Wróbel, a na minutę przed końcem spotkania wynik meczu ustanowił Damian Rusiecki.

Komplet wyników 26 kolejki: Orzeł Przeworsk - Lublinianka 0-1, Omega Stary Zamość - Stal Sanok 0-0, Sokół Sieniawa - Resovia 1-2, JKS 1909 Jarosław - Stal Kraśnik 1-0, AMSPN Hetman Zamość - Chełmianka Chełm 0-2,Tomasovia Tomaszów Lubelski - Polonia Przemyśl 1-1, Karpaty Krosno 0-2 Avia Świdnik 0-2, Podlasie Biała Podlaska - Izolator Boguchwała 2-1, pauzowały Orlęta Radzyń Podlaski.