Sport.pl

Dwa złote medale mistrzostw świata lubelskich karateków

Wiesław Pawłat
01.05.2014 , aktualizacja: 01.05.2014 21:15
A A A
Tokio 2014 rok. Trójka medalistów MŚ w karate kyokushin - od lewej Izabela Sularz, Konrad Kozłowski i Karolina Mroczkowska

Tokio 2014 rok. Trójka medalistów MŚ w karate kyokushin - od lewej Izabela Sularz, Konrad Kozłowski i Karolina Mroczkowska (Fot. LKKT)

W Tokio rozegrano mistrzostwa świata w karate kyokushin. Piękny sukces odniosła dwójka lubelskich zawodników - Izabela Sularz i Konrad Kozłowski, którzy ze stolicy Japonii wrócili ze złotymi medalami.
Oboje reprezentują barwy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. W sumie biało-czerwoni wywalczyli w Kraju Kwitnącej Wiśni trzy krążki, bo jeszcze brąz przywiozła startująca w konkurencji kumite juniorek Karolina Mroczkowska z Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin. - To historyczny dla nas moment, gdyż są to pierwsze złote medale w kata wywalczone przez naszych reprezentantów w imprezie tej rangi - mówi Jacek Czerniec z LKKK, współtwórca tych sukcesów, który towarzyszył naszym zawodnikom w Japonii. - Konrad triumfował w kat. do 34 lat, a Iza +35 lat. Wcześniej nasi zawodnicy stawali tylko na drugim i trzecim stopniu podium. Dodam jeszcze, że mistrzostwa zbiegły się z jubileuszem 50-lecia istnienia tej organizacji i myślę, że jako Polacy uczciliśmy to godnie.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUNasi zawodnicy nie mają jednak wiele czasu na rozpamiętywanie sukcesu, bo przed nimi następne wyzwania. - To prawda - potwierdza shihan Czerniec. - Teraz szykujemy się już do mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii, a konkretnie w Warnie. Wystartuje tam dwójka karateków z naszego klubu - Katarzyna Daniluk i Konrad Kozłowski. Impreza rozpocznie się 16 maja 2014 roku.

Zobacz także
  • Azoty wygrały w Szczecinie i awansowały do półfinału
  • Robert Kasperczyk nie jest już trenerem Motoru Lublin
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX