Bąk, Szczęsny, Dudek i Krzynówek znów zagrają na Globusie

1 i 2 maja w Lublinie odbywać się będą IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar "KnC" ("Króluj nam Chryste") - ogólnopolskiego miesięcznika ministrantów i lektorów. Główną atrakcją zawodów będzie mecz charytatywny z udziałem byłych gwiazd reprezentacji Polski oraz księży - reprezentantów Polski (mistrzów Europy 2014).
Będą to już dziewiąte Mistrzostwa o Puchar KnC. Pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku w Elblągu i co roku cieszy się dużą popularnością. Przed rokiem zmagania toczyły się w Radomiu, teraz przyszła pora na Lublin. Impreza odbędzie się pod patronatem "Gazety Wyborczej Lublin".

PAMIĘTACIE "PIŁKARSKI DIAMENT"? LUBLINIANIN W FINALEDo pierwszych meczów dojdzie 1 maja. Drużyny Liturgicznej Służby Ołtarza rozpoczną rozgrywki w 9 halach miasta Lublin. Wieczorem na godzinę 19 zaplanowano specjalną Galę Sportową w hali Globus. W jej ramach na parkiecie odbędzie się charytatywny mecz byłych gwiazd reprezentacji Polski i reprezentacji księży (mistrzów Europy 2014). Udział w zawodach zapowiedzieli już Jerzy Brzęczek, Jacek Krzynówek, Maciej Szczęsny, Jacek Bąk, Dariusz Dudek, a także dziennikarz Rafał Patyra i Andrzej Strejlau, trener reprezentacji Polski w latach 1989-1993, którzy wcielą się w role komentatorów.

Niespodzianką podczas wydarzenia będzie nagranie z Dortmundu Jakuba Błaszczykowskiego (którego z racji kontuzji zabraknie w Lublinie). Ponadto podczas imprezy zaplanowano liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania będą m.in. koszulki z autografami gwiazd!

Ale to nie wszystko. Podczas mistrzostw odbędzie się też próba pobicia rekordu Guinnessa w ramach akcji "kilometry dobra". Szczegóły akcji na stronie organizatorów

Film promujący wydarzenie

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU