Pojechali do Wrocławia wygrać przynajmniej raz i cel zrealizowali

Koszykarze Wikany Start Lublin w drugim meczu półfinałowym wygrali we Wrocławiu z WKK ProBiotics i tym samym wyrównali stan rywalizacji. Kolejne mecze lublinianie rozegrają przed własną publicznością i mają bardzo dużą szansę na awans do finału.
Przypomnijmy, że w sobotę na parkiecie górą byli gospodarze, którzy wygrali 66:60.

Niedzielne spotkanie podobnie jak to rozgrywane dzień wcześniej było niezwykle emocjonujące i zacięte. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały punkt za punkt, ale to goście osiągnęli minimalną przewagę, prowadząc 12:13. W drugiej odsłonie zespół trenera Dominika Derwisza zagrał wręcz koncertowo w defensywie, na niewiele pozwalając wrocławianom. Lublinianie pozwolili zdobyć gospodarzom ledwie sześć "oczek", a sami zapisali na swoje konta 13 punktów i do przerwy prowadzili 26:18.

PEŁNE HALE, SPONSORZY, A ONI TUŁAJĄ SIĘ PO SZKOLNYCH SALKACH

Po przerwie Wikana kontynuowała znakomitą grę i znów bezsprzecznie dominowała na parkiecie. Lublinianie grali bardzo dobrze, szczególnie w ataku, i skutecznie uciekali drużynie WKK. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Patryk Pełka i Kamil Michalski, którzy zdobyli po 17 punktów. Dopiero w ostatniej kwarcie goście nieco spuścili z tonu, ale i tak kontrolowali przebieg meczu. Co prawda wrocławianie zdobyli w końcowej partii aż 29 punktów, ale pomimo tego nie zdołali całkowicie odrobić strat. Ostatecznie Wikana Start Lublin wygrała w drugim meczu półfinałowym fazy play-off z WKK ProBiotics i tym samym wyrównała stan rywalizacji. Teraz kolejne mecze odbędą się w Lublinie i zespół trenera Derwisza jest w bardzo dobrej sytuacji. Pierwszy z nich już w sobotę 3 maja.

WKK ProBiotics Wrocław 63

Wikana-Start Lublin 69

(12:13, 6:13, 16:23, 29:20)

WKK: Koelner 15 (3), Ł. Diduszko 13 (2), B. Diduszko 13 (2), Szpyrka 6, Niesobski 3 (1) oraz Trojan 7, Grzeliński 4, Leńczuk 2, Bochenkiewicz, Kolowca.

Wikana-Start: Pełka 17 (1), Michalski 17 (2), Kowalski 10 (1), Wilczek 8, Szawarski 6 oraz Czujkowski 5 (1), Mordzak 3, Sikora 3 (1).