Motocrossowcy rozpoczęli kolejny sezon na torze w Albertowie

Prawie 130 zawodników wzięło udział w inauguracyjnej rundzie Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Zawody organizowane przez KM Cross i współfinansowane przez Miasto Lublin odbyły się na torze Albertów w Lany Poniedziałek w gminie Puchaczów.
Sporą grupę zawodników, którzy stanęli na starcie, stanowili reprezentanci Ukrainy, którzy okazali się najlepsi w pięciu z dziewięciu klas. Na torze w Albertowie ścigali się zawodnicy znani z występów na międzynarodowych arenach jak choćby

Andrij Burenko i Dymitr Asmanow. Właśnie udział takich reprezentantów zdecydowania podnosi nie tylko poziom sportowy imprezy, ale także jej rangę i prestiż.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻEWśród Weteranów najszybszy był Oleksandr Morozow. Ponadto w triumfowali Vadim Gradyski (Open C), Artjom Martulenko (Open B), Andrij Burenko (Open A) i Natalia Zajczenko (Kobiety).

Gospodarze z KM Cross Lublin triumfowali w najmniejszych klasach. W MX65 kolejny raz wygrał Wiktor Małecki, a w klasie MX85 triumfował Kamil Osieleniec. Z kolei w licznie obsadzonej klasie Quad najszybszy okazał się Przemysław Dąbek.

Następna runda OML zaplanowana została na niedzielę 4 maja na torze Majdanek w Lublinie.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU