Dramatyczny mecz w Puławach. Azoty po dogrywce pokonują Pogoń!

Piłkarze ręczni Azotów Puławy dopiero po dogrywce pokonali na własnym parkiecie Gaz System Pogoń Szczecin i tym samym wyrównały stan rywalizacji w 1/4 play-off. Oznacza to, że o tym, kto awansuje do półfinału, zadecyduje trzecie spotkanie, które odbędzie się w Szczecinie.
Środowy mecz w lepszym stylu rozpoczęli szczecinianie, którzy szybko wypracowali sobie dwie bramki przewagi. Jednak zespół trenera Bogdana Kowalczyka był bardzo zmotywowany, by nie pozwolić gościom cieszyć się z awansu już po drugim spotkaniu, i zaczął odrabiać straty. Aż do 22. minuty oba zespoły grały bramka za bramkę, ale wtedy znów do głosu doszli goście. Widząc, co się dzieje, o czas poprosił trener Azotów. Rozmowa z zawodnikami podziałała na nich mobilizująco, bo chwilę później puławianie zdobyli kolejne bramki i na przerwę oba zespoły zeszły, remisując 14:14.

PEŁNE HALE, SPONSORZY, A ONI TUŁAJĄ SIĘ PO SZKOLNYCH SALKACHDrugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli puławianie. Dobra gra w ataku zaowocowała dwubramkowym prowadzeniem i wydawało się, że przewaga gospodarzy będzie rosnąć.

Tak się jednak nie stało. Pogoń nadal nie dawała za wygraną i po świetnej serii nie dość, że odrobiła straty, to wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Na szczęście gospodarze w porę się otrząsnęli, a pomógł im w tym ponownie wzięty przez trenera Kowalczyka czas. W efekcie kibice, którzy oglądali spotkanie, w końcówce byli świadkami mnóstwa emocji. Na parkiecie wynik ciągle oscylował wokół remisu i nie było wiadomo, która z ekip przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po 60 minutach był remis 27:27, co oznaczało dogrywkę. W niej więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy osiągnęli przewagę i nie oddali jej do końca. Ostatecznie Azoty Puławy pokonały u siebie Gaz System Pogoń Szczecin 32:30 i wyrównały stan ćwierćfinałowej rywalizacji. O tym, która z drużyn awansuje dalej, zadecyduje trzecie spotkanie, które rozegrane zostanie w Szczecinie

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAzoty Puławy 32

Gaz-System Pogoń Szczecin 30

(do przerwy14:14, po 60 min. 27:27)

Azoty: Bogdanow, Stęczniewski, Rasimas - Krajewski 6, Tarabochia 6, Sobol 5, Masłowski 5, Ćwikliński 2, Przybylski 2, Szyba 2, Tylutki 2, Kus 1, Łyżwa 1, Babicz, Grzelak, Skrabania.

Pogoń: Stojković - Konitz 6, Zydroń 5, Bruna 4, Zaremba 4, Marković 3, P. Biały 2, Jedziniak 2, Wardziński 2, Krupa 1, Walczak 1, Gierak.

Kary: Azoty 8 minut./ Pogoń 8 minut

Dyskwalifikacja: Mateusz Kus w 50 min (z gradacji kar).

Sędziowali: Marcin Piechota, Bartosz Leszczyński (obaj Płock).