Ruszają na podbój Europy. Mistrzostwa w Riccione

Od 24 do 27 kwietnia 2014 roku we włoskiej miejscowości Riccione odbędą się mistrzostwa Europy w taekwondo. Faworytem jest reprezentacja Polski, która broni tytułu najlepszej drużyny na Starym Kontynencie.
Impreza zostanie rozegrana w kategorii juniorów i seniorów. Wśród reprezentantów naszego kraju jest też wielu zawodników z Lubelszczyzny, którzy odnosili już sukcesy w imprezach tej rangi z Iloną Działą i Marcinem Wronowskim z lubartowskiego Lewartu na czele. Niestety z powodu kontuzji nie wystąpi ich koleżanka klubowa, aktualna mistrzyni Europy i świata Lyndsey Conway, a także najwybitniejszy chyba zawodnik w historii tej dyscypliny sportu lubartowianin Jarosław Suska. Wychowanek trenera Jerzego Jeduta, który w swojej karierze wywalczył 20 złotych krążków na mistrzostwach Europy, jest również wielokrotnym mistrzem świata, a ostatni tytuł wywalczył w 2013 roku w hiszpańskim Benidorm i postanowił zakończyć swoją piękną karierę. Do Italii jednak się udaje, ale już w innym charakterze - będzie jednym z trenerów biało-czerwonych.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKKibice bardzo liczą też na udane występy wielokrotnych medalistek największych imprez europejskich i światowych, jak m.in.: Anny Dąbrowskiej, Ilony Omiecińskiej, Joanny Paprockiej czy wszechstronnie utalentowanej Moniki Wiater. - W mistrzostwach wystartuje 586 zawodników i zawodniczek z 30 państw - mówi Tadeusz Łoboda, prezes Polskiego Związku Taekwondo. - Nasza reprezentacja stanowi teraz taką mieszankę rutyny z młodością. Jest w składzie trochę debiutantów, myślę jednak, że mamy wielkie szanse, aby obronić tytuł najlepszej drużyny narodowej w Europie. Jeśli nam się to uda, byłby to wyczyn bez precedensu, bo wywalczylibyśmy to miano już po raz 22. w historii mistrzostw.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU