Lublinianka słabsza od Izolatora i remis w derbach regionu

W 24. kolejce III ligi lubelsko-podkarpackiej piłkarze Lublinianki zmierzyli się ze znajdującym się w czołówce zespołem Izolatora Boguchwała i znów na swoim stadionie nie potrafili odnieść zwycięstwa.
Drużyna, którą od niedawna prowadzi trener Modest Boguszewski, bardzo dobrze rozpoczęła sobotnie spotkanie. Gospodarze już w 17. minucie meczu objęli prowadzenie, kiedy składną akcję wykończył Stefan Kucharzewski. Niestety, po objęciu prowadzenia ekipie z Wieniawy zdarzył się moment dekoncentracji. Błąd popełniła defensywa lubelskiego zespołu, który bezlitośnie wykorzystali goście. Izolator jednak nie poprzestał na jednej bramce. Kilka minut później goście przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, po której Mateusza Oszusta pokonał Krzysztof Szymański.

W drugiej połowie gospodarze od samego początku starali się doprowadzić do wyrównania, z kolei goście cofnęli się do obrony i liczyli na kontry. Mimo kilku szans z obu stron żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki i mecz zakończył się wygraną zespołu z Boguchwały.

Na innych boiskach

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł wreszcie AMSPN Hetman Zamość. Drużyna trenera Jana Złomańczuka przełamała niemoc i ograła na swoim stadionie Resovię 1:0. Bramkę na wagę trzech "oczek" zdobył w 34. min Damian Dębicki. Równie cenną wygraną zapisała na swoim koncie Avia Świdnik. Zespół z lotniczego miasta zmierzył się w Przeworsku z tamtejszym Orłem. Mimo że Avia trzy razy trafiała do siatki rywala, wygrała ledwie 1:0. Powód? Sędziowie przy dwóch trafieniach gości podnosili chorągiewkę, sugerując pozycję spaloną zawodników trenera Janusza Deca. Takich wątpliwości nie było w 69. min, kiedy gola zdobył Sebastian Orzędowski i świdniczanie wrócili do domów z zasłużonymi trzema punktami.

PAMIĘTACIE "PIŁKARSKI DIAMENT"? LUBLINIANIN W FINALE

Najciekawszy mecz kolejki odbył się w Tomaszowie Lubelskim. W derbach regionu tamtejsza Tomasovia mierzyła się ze Stalą Kraśnik. W pierwszej połowie na murawie lepiej prezentowali się goście, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką Damiana Szewca w 26. minucie. Jednak Tomasovia nie miała zamiaru się poddać. Gospodarze wyszli bardzo zmotywowani na drugą połowę meczu i już trzy minuty po wznowieniu gry Paweł Skiba bardzo ładnym strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Więcej bramek kibice już nie oglądali, a po meczu trenerzy obu ekip przyznali, że remis był najsprawiedliwszym wynikiem.

Wyniki 24. kolejki: Lublinianka Wieniawa Lublin - Izolator Boguchwała 1:2, Sokół Sieniawa - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1, JKS 1909 Jarosław - Stal Sanok 2:0, AMSPN Hetman Zamość - Resovia 1:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Stal Kraśnik 1:1, Karpaty Krosno - Chełmianka Chełm 2:0, Podlasie Biała Podlaska - Polonia Przemyśl 1:1, Orzeł Przeworsk - Avia Świdnik 0:1, pauzowała Omega Stary Zamość.