Sport.pl

Szykuje się uczta! Zagra krajowa czołówka squasha

Sympatyków sguasha czekają nie lada emocje. W klubie Cube Squash&Fitness odbędzie się Ogólnopolski Turniej Squasha PFS kategorii A - III Mistrzostwa Polski Wschodniej. Impreza odbędzie się 12 i 13 kwietnia 2014 roku.
Turniej zostanie rozegrany w niezwykle mocnej obsadzie, bo w klubie przy ul. Mackiewicza 7 (niedaleko Galerii Olimp) wystąpi aż ośmiu graczy z pierwszej dziesiątki w kraju. Zawody mają kategorię A, która jest najwyższą po indywidualnych mistrzostwach Polski. - Można powiedzieć, że jest to jedno z największych wydarzeń w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju - mówi Jakub Zieliński, dyrektor turnieju. - Mamy już komplet zawodników i zawodniczek. W kategorii Open do rywalizacji przystąpi 64 panów i 15 kobiet. To dla uczestników bardzo ważna impreza także z tego powodu, że jest to ostatni duży turniej, na którym można zdobyć punkty przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski. Walka o tytuły najlepszych w kraju została zaplanowana na maj.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKTurniej zostanie rozegrany w największym klubie squashowym we wschodniej Polsce. - Będziemy grali przez całą sobotę i niedzielę - dodaje dyrektor Zieliński. - Drugiego dnia rywalizacja będzie się toczyła na pięciu kortach, a na jednym będą ustawione trybuny. W sobotę zawody rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do 21. Niedzielne gry także zaczniemy o godz. 10. Zapraszam wszystkich do obejrzenia tej imprezy. Wstęp jest wolny.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU