Wyjazdy służą Lubliniance, a w derbach wygrywa outsider

Piłkarze Lublinianki o dziwo zdecydowanie lepsze rezultaty osiągają na boiskach rywali niż na własnym terenie. W ostatniej kolejce zespół prowadzony przez Marcina Zakrzewskiego wygrał na wyjeździe z Chełmianką. Równie ciekawie było na innych boiskach, a sensacyjnym wynikiem zakończyły się derby Zamojszczyzny.
Mecz lublinian z Chełmianką już od pierwszych minut spotkania był bardzo wyrównany i zacięty. Zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nóg, co przełożyło się na sporą liczbę kartek - zarówno żółtych, jak i czerwonych. Do przerwy w meczu toczącym się w trudnych warunkach atmosferycznych (obfite opady deszczu) żadna z ekip nie potrafiła skierować piłki do bramki.

Stało się to natomiast zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie. Wtedy najprzytomniej w polu karnym Chełmianki zachował się powracający po ciężkiej kontuzji Adrian Ręba i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

PAMIĘTACIE "PIŁKARSKI DIAMENT"? LUBLINIANIN W FINALE

Goście kończyli mecz w "dziewiątkę", bo najpierw za brzydki faul na rywalu z boiska wyleciał Erwin Sobiech, a w końcówce za drugą żółtą kartkę murawę musiał opuścić debiutujący w barwach klubu z Wieniawy były gracz m.in. Motoru Lublin i Korony Kielce Marcin Popławski. Dzięki wygranej w Chełmie Lublinianka nieco poprawiła swoją sytuację w tabeli i obecnie traci do dziesiątego w tabeli Orła Przeworsk cztery oczka.

Na innych boiskach

Ze wspomnianą drużyną z Przeworska problemów nie miała Stal Kraśnik, która wykorzystała atut własnego boiska i wygrała pewnie 3:0. Zdecydowanie więcej emocji było w starciu Orląt Radzyń Podlaski z Tomasovią. Do 87. minuty na boisku utrzymywał się remis i wtedy gola po strzale z rzutu wolnego zdobył zawodnik Orląt Jewhenij Chorolski. Kiedy wydawało się, że gospodarze dopiszą kolejne trzy punkty, wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył Marcin Żurawski.

Równie ciekawie w weekend było w Starym Zamościu, gdzie tamtejsza Omega mierzyła się w pojedynku derbowym z AMSPN Hetmanem Zamość. Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem ostatniej drużyny w tabeli, dla której była to pierwsza wygrana w tym sezonie! Omega przegrywała dwukrotnie, by ostatecznie zwyciężyć 3:2. Decydująca bramka dla gospodarzy padła w 90. minucie, a jej autorem był... zawodnik Hetmana Michał Rajtar.

Komplet wyników 21. kolejki: Polonia Przemyśl - Izolator Boguchwała 0-1, Chełmianka Chełm - Lublinianka 0-1, Stal Kraśnik - Orzeł Przeworsk 3-0, Resovia - Podlasie Biała Podlaska, Stal Sanok - Karpaty Krosno 0-2, Orlęta Radzyń Podlaski - Tomasovia Tomaszów Lubelski, Omega Stary Zamość - AMSPN Hetman Zamość 3:2, Sokół Sieniawa - JKS 1909 Jarosław 1-1.