Sensacja w Toruniu! Wikana Start lepsza od lidera

W pierwszym meczu fazy play-off koszykarze Wikany Startu zmierzyli się w Toruniu z Polskim Cukrem SIDEn. Nieoczekiwanie wygrał zespół trenera Dominika Derwisza, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Faworytem tego spotkania byli torunianie, którzy rundę zasadniczą I ligi zakończyli na pierwszej pozycji. Jednak mecze obu tych drużyn zawsze są niezwykle zacięte. Podobnie było w styczniu, kiedy to w Lublinie minimalnie lepszy okazał się SIDEn, ale też po dogrywce.

Teraz spotkanie również było niezwykle interesujące. Wprawdzie początek należał do Wikany Startu, która objęła kilkupunktowe prowadzenie, ale pod koniec pierwszej kwarty do głosu doszli gospodarze, którzy wygrali tę cześć spotkania 23:21. W kolejnej odsłonie mecz miał podobny przebieg i do przerwy zespół z Torunia prowadził pięcioma punktami (46:41).

TRENER MOTORU: CHCIAŁBYM, ŻEBY W CZERWCU KLEPALI NAS PO PLECACH

Po zmianie stron przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. W pewnym momencie wydawało się nawet, że już jest po meczu, bo drużyna toruńska wygrywała już 55:41. Lublinianie jednak nie rezygnowali i rozpoczęli szaleńczą pogoń. Tuż przed końcową syreną Wojciech Szawarski wyrównał na 70:70. Gospodarze wprawdzie zdołali odzyskać prowadzenie, ale do dogrywki doprowadził Kamil Michalski.

W ostatnich pięciu minutach wynik przez cały czas oscylował wokół remisu. Punkty na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Pełka.

Drugi mecz tych zespołów odbędzie się w niedzielę o godz. 20 w Toruniu. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Polski Cukier SIDEn 78

Wikana Start 80

Kwarty: 23:21, 26:20, 15:17, 8:14, 6:8

Polski Cukier SIDEn: Żytko 17 (4), Jankowski 15 (2), Bochno 7 (1), Perka 7, Lisewski 4 oraz Wojdyła 14, Jarecki 5 (1), Barycz 4, Stępień 3, Łukasz Wilczek 2, Śmigielski.

Wikana Start: Szawarski 17 (3), Czujkowski 16 (1), Marcel Wilczek 13 (1), Mordzak 11 (2), Perka 9 oraz Michalski 10, Kowalski 4, Sikora.

Stan rywalizacji 1-0 dla Wikany Startu.