Nie udało się! Pierwsza porażka Wisły wiosną

Piłkarze Wisły po znakomitej serii bez porażek znaleźli w sobotę pogromcę. Okazała się nim Siarka Tarnobrzeg, która na własnym boisku pokonała puławian i wróciła na pozycję lidera II ligi.
Przed tygodniem zespół Dumy Powiśla po bardzo dramatycznym spotkaniu w Puławach podzielił się punktami z Wigrami Suwałki, remisując 2:2. Z kolei siarkowcy w minionej kolejce okazali się lepsi od lubelskiego Motoru, który nie postawił im zbyt dużych wymagań w wywiezieniu z Lublina zwycięstwa. Wisła jechała więc do Tarnobrzega, by bronić honoru Lubelszczyzny.

Sobotni mecz rozpoczął się bardzo źle dla zespołu trenera Jacka Magnuszewskiego. Już w piątej minucie piłkę z prawej strony boiska zacentrował dobrze znany lubelskim kibicom Daniel Koczon, a akcję skutecznie wykończył Dariusz Frankiewicz. Stracony gol podziałał mobilizująco na zespół z Puław, który co jakiś czas próbował zagrozić gospodarzom. Najlepsza okazja na zdobycie wyrównującej bramki nadarzyła się Wiślakom w 27. minucie, ale po strzale Michała Palucha bramkarza Siarki przed stratą gola uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie gospodarze zadali kolejny cios. W 57. minucie rezultat podwyższył Marcin Truszkowski. Były gracz Górnika, który w minionej kolejce dwa razy trafił do siatki w meczu z Motorem, tym razem wykorzystał z zimną krwią podanie od jednego z partnerów. Puławianie mimo coraz gorszej sytuacji nie mieli zamiaru się poddać i dążyli do zdobycia kontaktowego gola. Nawet na pewien czas przejęli inicjatywę, spychając tarnobrzeżan do obrony. W 68. minucie groźnie, ale, niestety, niecelnie uderzał Matruś. W końcówce gra przeniosła się do środkowej strefy boiska. Siarka konsekwentnie pilnowała korzystnego rezultatu i ostatecznie pokonała Wisłę 2:0.

Siarka Tarnobrzeg 2 (1)

Bramki: Frankiewicz (5.), Truszkowski (57.).

Wisła Puławy 0

Siarka: Melon - Stępień, Baran, Nadolski, Persona - Frankiewicz, Chrabąszcz, Tunkiewicz (57. Figiel), Buras (88. Wróbel), Koczon (81. Kowalski) - Truszkowski (76. Popiela).

Wisła: Zolech - Edwards, Budzyński (85. Komar Ż), Pielach, Litwiniuk - Filipov, Maksymiuk Ż, Pożak (46. Jabkowski) - Paluch (46. Martuś).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Pozostałe wyniki: Pogoń Siedlce - Motor Lublin 2:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0:2, Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0, Wigry Suwałki - Stal Mielec 1:1, Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0:2, Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:1, Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 0:3. Mecz niedzielny: Concordia Elbląg - Limanovia Limanowa.