Trzech zawodników Azotów zagra w reprezentacji

Od piątku do niedzieli w lubelskiej hali na Globusie odbędzie się turniej towarzyski piłkarzy ręcznych z udziałem reprezentacji Białorusi, Czech, Rosji i Polski. W turnieju wystąpią zawodnicy puławskich Azotów.
Tym razem trener "biało-czerwonych" Michael Biegler powołał tylko jednego gracza z Puław - rozgrywającego Michała Szybę. - To prawda - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - W reprezentacji Polski zagra tylko Michał, ale nasz skrzydłowy Jan Sobol wystąpi w barwach Czech, a Wadim Bogdanow będzie bronił bramki Rosji. Obaj w tej chwili przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Natomiast Szyba trenował z nami, a potem udał się na konsultację kadry do Lublina. Niestety uznania w oczach selekcjonera Białorusi nie znalazł nasz rozgrywający Artur Barzenkow.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKZ racji turnieju międzynarodowego w rozgrywkach ligowych nastąpiła przerwa. - Trenujemy normalnie i przygotowujemy się do fazy play-off, w której zmierzymy się ze szczecińską Pogonią, a także do meczów półfinałowych rozgrywek Challenge Cup, gdzie naszym rywalem będzie szwedzki IK Savehof - dodaje prezes. - Natomiast jeszcze wcześniej czyli 12 i 13 kwietnia czeka nas udział w Final Four Pucharu Polski. Ten start potraktujemy jako element przygotowań do ligi i europejskich pucharów. Mogę powiedzieć, że sytuacja zdrowotna w drużynie jest niezła. Na urazy narzekają jedynie Paweł Grzelak i Maciej Stęczniewski, którzy podczas gry w... koszykówkę na piątkowych zajęciach zderzyli się i doznali kontuzji. Dlatego obaj nie zagrali w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin. Myślę jednak, że do Final Four obaj zdążą się już wykurować.

Skład reprezentacji Polski - bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry). Zawodnicy z pola: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Targi Kielce), Mariusz Jurkiewicz, Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak (wszyscy Orlen Wisła Płock), Patryk Kuchczyński, Robert Orzechowski (obaj Górnik Zabrze), Michał Szyba (Azoty Puławy), Michał Daszek, Przemysław Zadura (obaj MMTS Kwidzyn), Jakub Łucak (Chrobry Głogów), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Rafał Gliński, Damian Kostrzewa (obaj Stal Mielec), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin, Niemcy), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy), Damian Krzysztofik (Tatran Preszów, Słowacja).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Harmonogram lubelskiego turnieju


4.04.2014 (piątek)

Czechy - Rosja, godz. 18

Polska - Białoruś, godz. 20.30

5.04.2014 (sobota)

Białoruś - Czechy, godz. 16.30

Polska - Rosja, godz. 19

6.04.2014 (niedziela)

MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Tryb., godz. 15.30

Rosja - Białoruś, godz. 18

Polska - Czechy godz. 20.30