Sezon rozpoczęty. Na razie ścigali się na Słowacji

Czterech młodych zawodników KM Cross wystartowało w międzynarodowych zawodach Meteoryt Cup. Na Słowacji lublinianie zmierzyli się także oprócz gospodarzy z reprezentantami Czech.
W klasie młodzików MX85 wystartowali Kamil Osieleniec i Wiktor Małecki. Pierwszy z nich zaliczył udany występ, bo wywalczył trzecią pozycję. Natomiast Wiktor Małecki został sklasyfikowany na 17. pozycji, ale ten wynik też można uznać za całkiem przyzwoity, bo do tej pory startował on w najmniejszej klasie dziecięcej MX65.

Nie powiodło się natomiast starszemu bratu Dominika Wiktorowi, który pojechał w kategorii juniorów. Niestety upadł, mocno się poobijał i musiał zrezygnować z dalszej jazdy.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKZ kolei w klasie seniorskiej MX2 wystąpił Maciej Więckowski. Walczył niezwykle ambitnie, ale nie udało mu się stanąć na podium, choć był tego bardzo bliski - ostatecznie zajął czwartą pozycję.

W tej klasie najlepsi okazali się zawodnicy z Polski. Zwyciężył Tomasz Wysocki z Chorzowa, drugi był Słowak Michal Novocky, trzeci kolejny Polak Gabriel Chętnicki, a czwarty Więckowski. Inauguracja sezonu w naszym kraju nastąpi w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, zawodami I rundy OML, które odbędą się na torze Albertów w Gminie Puchaczów.