Dwa oblicza lidera. Górnik gubi punkty u siebie [ZDJĘCIA]

Lider I ligi Górnik Łęczna w sobotę wieczorem zmierzył się z walczącym o utrzymanie Okocimskim Brzesko. Mecz miał dwa oblicza i zespół trenera Jurija Szatałowa może żałować, że przespał pierwszą część spotkania.
Sobotnia potyczka lidera z przedostatnim zespołem pierwszej ligi miała jednego faworyta i był nim oczywiście Górnik. Tymczasem mecz zaczął się dla gospodarzy fatalnie. W 8. minucie spotkania pomocnik gości Bartosz Sobotka dośrodkował piłkę w pole karne łęcznian. Sytuacja wydawała się zupełnie niegroźna. Jednak lecącej w kierunku bramki piłki nie wybili obrońcy. Sergiusz Prusak źle obliczył jej lot i ta, po odbiciu się od murawy, przelobowała bramkarza Górnika i zatrzepotała w siatce. - Gol padł po moim błędzie. Piłka przeszła nad głowami kolegów, a ja powinienem ją złapać - przyznał po meczu bramkarz Górnika.

Kuriozalna bramka podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy ruszyli do ataków. Niestety, ich akcje nie stanowiły zbyt dużego zagrożenia dla zespołu z Brzeska. Goście mądrze się bronili i postawili na grę z kontrataku. Ta taktyka okazała się bardzo skuteczna. W 39. min piłkę z prawej strony boiska w pole karne zagrał były gracz Górnika, a obecnie piłkarz Okocimskiego Jakub Grzegorzewski, a jego klubowemu koledze Damianowi Nawrotowi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki. Gdyby Grzegorzewski kilka minut wcześniej w podobnej sytuacji zachował się lepiej, to Górnik przegrywałby jeszcze wyżej. Goście w pierwszej połowie oddali 3 strzały na bramkę Prusaka i zdobyli dwie bramki. Do przerwy więc Górnik był na kolanach.

Odmienieni w drugiej połowie

Trener Szatałow, widząc, co dzieje się na murawie, nie czekał ze zmianami i jeszcze przed przerwą za Veljko Nikitovicia i Bartłomieja Niedzielę do gry desygnował Arkadiusza Woźniaka i Nikolajsa Kozacuksa, którzy tydzień temu odmienili wynik meczu w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją.

W drugich 45 minutach kibice zgromadzeni na stadionie oglądali odmienionego Górnika. Gospodarze od początku zdominowali przeciwnika i co chwila na bramkę Mateusza Kuchty sunął atak za atakiem. Łęcznianie kontaktowego gola zdobyli w 59. min. Strzałem głową piłkę w bramce umieścił Grzegorz Bonin, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska. Kilkanaście minut później był już remis. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Patrika Mraza najprzytomniej w polu karnym zachował się Lukas Bielak i z bliska wpakował piłkę do bramki Okocimskiego.

W końcówce Górnik nadal atakował, szukając bramki dającej zwycięstwo. Najbliżej pokonania Kuchty był Arkadiusz Woźniak, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Ostatecznie po bardzo emocjonującej drugiej odsłonie spotkania Górnik Łęczna zremisował z Okocimskim Brzesko 2:2 - W drugiej połowie stworzyliśmy sobie tyle sytuacji, że mecz mógł się zakończyć nawet wynikiem 6:2 dla nas. Jednak dobrze, że pokazaliśmy charakter i wyciągnęliśmy stan rywalizacji na remis. Teraz jedziemy do Katowic na ciężki teren i zamierzamy wrócić do Łęcznej z kompletem punktów - powiedział Prusak.

Górnik Łęczna 2 (0)

59. Bonin, 68. Bielak

Okocimski Brzesko 2 (2)

8. Sobotka, 39. Nawrot

Górnik: Prusak - Sasin (82.Mierzejewski Ż), Bielak, Kalkowsk, Mráz - Bonin, Nikitović (42.Woźniak), Nwak, Zawistowski, Niedziela (42. Kozacuks) - Zwoliński.

Okocimski: Kuchta Ż - Sosnowski (77. Ślęczka), Jacek Ż, Ryś, Sobotka - Stefański, Brud Ż (53. Tymiński), Żołądź Ż, Nawrot, Kwiek Ż (70. Kapsa) - Grzegorzewski.

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

Widzów: 2100

Wyniki pozostałych spotkań 22 kolejki: GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 2:1, Chojniczanka Chojnice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1, Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 0:0, Kolejarz Stróże - GKS Tychy 1:0, Dolcan Ząbki - Wisła Płock 3:1, Energetyk ROW Rybnik - Flota Świnoujście 1:1, Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 0:0, Miedź Legnica - GKS Katowice 3:0.