Nieoczekiwana porażka ze Stalą. Azoty pod kreską

Nie tak wyobrażali sobie puławscy kibice zakończenie rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Stawką meczu piłkarzy ręcznych Azotów z mielecką Stalą było zajęcie przez gospodarzy czwartego miejsca. Nic z tego - zespół trenera Bogdana Kowalczyka przegrał i do fazy play-off przystąpi z piątej pozycji.
Wprawdzie gospodarze są ostatnio drużyną bardzo zapracowaną, bo występy w lidze muszą połączyć w rozgrywkami Challenge Cup, a także z rywalizacją w Pucharze Polski, ale jak twierdzi prezes Jerzy Witaszek, kadra jest szeroka, a gracze mają zapewnione wszystko, co im do sportowego rozwoju jest potrzebne. Zresztą w pucharowych zmaganiach puławianie za bardzo się przed awansem do Final Four nie napracowali, bo szczecińska Pogoń oddała im dwumecz walkowerem. Natomiast czwartego miejsca już nie oddała i to zespół znad Bałtyku będzie teraz w lepszej sytuacji podczas rywalizacji z puławianami, bo właśnie te drużyny spotkają się w kolejnej fazie rozgrywek.

Gdyby Azoty wygrały ze Stalą, z którą w pierwszej rundzie zremisowały w Mielcu, to one byłyby czwarte i wykonałyby zadanie postawione przed zespołem przez zarząd. Początek meczu wskazywał, że tak się stanie. Po kwadransie gry i trafieniu Adama Babicza gospodarze prowadzili 9:5 i praktycznie taki dystans utrzymywał się do końca pierwszej połowy, po której drużyna puławska wygrywała 15:12.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEK

Przez pierwsze minuty drugiej części gry nadal przeważały Azoty. Goście nie zamierzali jednak rezygnować i przystąpili do odrabiania strat, w czym im puławscy gracze wydatnie pomagali. W 47. minucie po trafieniu Łukasza Janysta mielczanie doprowadzili do wyrównania (21:21). Potem przez pewien czas utrzymywał się wynik w okolicy remisu, po czym dwa gole zdobył Grzegorz Sobut i Stal objęła dwubramkowe prowadzenie (25:23), którego już nie oddała do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny trenera Pawła Nocha, który swego czasu grał w Azotach jako zawodnik.

Wyniki ostatniej kolejki rundy zasadniczej: Vive Targi Kielce - Gwardia Opole 42:19, Pogoń Szczecin - KPR Legionowo 31:29, Zagłębie Lublin - Chrobry Głogów 30:28, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Górnik Zabrze 33:40. Mecz Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn odbędzie się w późniejszym terminie.