Powalczy na pustyni. Z KM Cross na mistrzostwa świata

Lublinianin Jakub Piątek z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje. Utalentowany wychowanek KM Cross wystartuje w mistrzostwach świata w wyścigach cross-country.
Zawodnik weźmie udział w pierwszej rundzie FIM Cross-Country Rally World Championship w wyścigu Abu Dhabi Desert Challenge. Impreza, która odbędzie się w bardzo ciężkich pustynnych warunkach, zostanie rozegrana 3-10 kwietnia 2014 roku. Jakub Piątek debiutuje w zawodach tej rangi, a przygotowywał się do nich w Hiszpanii i Maroku. Warto przypomnieć, że ojciec Kuby, Dariusz Piątek, startował w słynnym Rajdzie Paryż - Dakar.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻEMłodsi zawodnicy KM Cross też robią stałe postępy i ich wyniki zostały docenione. Maciej Więckowski, Dominik Małecki i Kamil Osieleniec w sezonie 2014 wystartują we wszystkich eliminacjach ADAC MX Masters - mistrzostw Niemiec w motocrossie. Wszyscy trzej pojadą w barwach Mefo Factory Racing Team. Cykl ADAC w Niemczech to bardzo mocno obsadzone zawody, które według fachowców rangą dorównują mistrzostwom świata, a przewyższają mistrzostwa Europy. Pierwsza impreza zostanie rozegrana 26-27 kwietnia 2014 w Fürstlich Drehna.