Wisła kontynuuje dobra passę. Druga wygrana z rzędu

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem Duma Powiśla okazała się lepsza od Stali Stalowa Wola, którą pokonała na własnym stadionie 2:0.
Wiślacy kontynuują więc dobrą passę. W zeszłym tygodniu po piłkarskim horrorze ograli na wyjeździe Olimpię Zambrów, a w sobotę uporali się ze znajdującą się wyżej od nich w tabeli Stalą.

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali piłkarze trenera Jacka Magnuszewskiego, ale nie potrafili udokumentować go bramką. Stal ułatwiła im to zadanie na trzy minuty przed przerwą. Wtedy za dwie żółte kartki z boiska został usunięty Sylwester Sikorski i gospodarze grali w przewadze jednego gracza.

W drugiej połowie osłabieni goście odpierali skutecznie ataki Dumy Powiśla do 62. minuty. Wtedy bramkę dającą prowadzenie zdobył strzałem głową Rafał Wiącek. Stal grająca o jednego zawodnika mniej nie potrafiła doprowadzić do remisu. Co więcej, na dwie minuty przed końcem spotkania boisko opuścił jej kolejny zawodnik - Michał Bogacz. Skrzętnie wykorzystali to gospodarze. W ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Konrad Szczotka i mecz zakończył się zwycięstwem puławian 2:0.

Wisła Puławy 2 (0)

Wiącek (62.), Szczotka (90.)

Stal Stalowa Wola 0

Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Pielach, Jakubiec Ż, Komar (46. Budzyński Ż), Jabkowski, Wiącek, Filipow Ż, Charzewski (52 Pożak), Paluch (82. Szczotka), Martuś (59. Nowak Ż).

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz Ż+Ż=CZ, Sikorski Ż+Ż=CZ, Sacha (46 Płonka), Argasiński, Reiman, Tur (46 Mistrzyk), Łanucha (85 Fabianowski), Mikołajczak Ż.